Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 20232 от 11.08.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 49064/2021
Вид
Определение № 20232
Подписан
11.08.2022
Състав
ДЕНИЦА НИКОЛАЕВА УРУМОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.248, ал.1 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 20232 гр. С., 11.08.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 159 СЪСТАВ, в закрито заседание на единадесети август през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: ДЕНИЦА Н. УРУМОВА като разгледа докладваното от ДЕНИЦА Н. УРУМОВА Гражданско дело № 20211110149064 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното :

По делото има постановено Определение №18172/19.07.2022г., с което производството по делото е прекратено. Определението е влязло в сила на 02.08.2022г.

По делото е постъпила молба вх. №164735/08.08.2022г., с характер на молба за допълване на определението в частта за разноските.

Като прецени данните по делото и доводите на страните, съдът намира следното:

В чл.248, ал.1 ГПК е предвиден срок за предявяване на искане за допълване на решението в частта за разноските и това при обжалваемите определения е именно срока за обжалване.

Постановеното от съда Определение №18172/19.07.2022г., подлежи на обжалване пред СГС в едноседмичен срок от връчването му, като в този срок всяка от страните има възможност да направи и искането си по реда на чл.248 ГПК.

Видно от върнатите съобщения за връчване, съдебния акт е връчен лично на Е.З. на 25.07.2022г. Срокът за обжалване и за подаване на молба за допълване и за изменение на определението в частта за разноските е изтекъл на 01.08.2022 г., а молбата сезираща настоящото искане е депозирана седмица по-късно на 08.08.2022г.

Така подадената молба е процесуално недопустима и като такава следва да бъде оставена без разглеждане.

Водим от горното, Софийски районен съд

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. №164735/08.08.2022г., подадена от ЕМ.

Г. ЗЛ., ЕГН **********, с адрес гр.С., ул. „Т.К.“ №1, ет. 5, ап. 152.

Определението може да бъде обжалвано пред Софийски градски съд, в едноседмичен срок от връчването му.

Препис от определението да се връчи ведно със съобщението.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1