Определение № 20232 от 11.08.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 49064/2021
- Вид
- Определение № 20232
- Подписан
- 11.08.2022
- Състав
- ДЕНИЦА НИКОЛАЕВА УРУМОВА
Цитирани разпоредби
- чл.248 · Граждански процесуален кодекс
- чл.248, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 20232 гр. С., 11.08.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 159 СЪСТАВ, в закрито заседание на единадесети август през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: ДЕНИЦА Н. УРУМОВА като разгледа докладваното от ДЕНИЦА Н. УРУМОВА Гражданско дело № 20211110149064 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното :
По делото има постановено Определение №18172/19.07.2022г., с което производството по делото е прекратено. Определението е влязло в сила на 02.08.2022г.
По делото е постъпила молба вх. №164735/08.08.2022г., с характер на молба за допълване на определението в частта за разноските.
Като прецени данните по делото и доводите на страните, съдът намира следното:
В чл.248, ал.1 ГПК е предвиден срок за предявяване на искане за допълване на решението в частта за разноските и това при обжалваемите определения е именно срока за обжалване.
Постановеното от съда Определение №18172/19.07.2022г., подлежи на обжалване пред СГС в едноседмичен срок от връчването му, като в този срок всяка от страните има възможност да направи и искането си по реда на чл.248 ГПК.
Видно от върнатите съобщения за връчване, съдебния акт е връчен лично на Е.З. на 25.07.2022г. Срокът за обжалване и за подаване на молба за допълване и за изменение на определението в частта за разноските е изтекъл на 01.08.2022 г., а молбата сезираща настоящото искане е депозирана седмица по-късно на 08.08.2022г.
Така подадената молба е процесуално недопустима и като такава следва да бъде оставена без разглеждане.
Водим от горното, Софийски районен съд
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. №164735/08.08.2022г., подадена от ЕМ.
Г. ЗЛ., ЕГН **********, с адрес гр.С., ул. „Т.К.“ №1, ет. 5, ап. 152.
Определението може да бъде обжалвано пред Софийски градски съд, в едноседмичен срок от връчването му.
Препис от определението да се връчи ведно със съобщението.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1