Определение № 18 от 06.01.2026, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Търговско дело 759/2025
- Вид
- Определение № 18
- Подписан
- 06.01.2026
- В сила
- 27.01.2026
- Състав
- Даниела Димова Томова
Цитирани разпоредби
- чл.127, ал.1, т.4 · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.39, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.628 · Търговски закон
- чл.628, ал.1, т.3 и ал.4 · Търговски закон
- чл.628, ал.1, т.3 и ал.4 · Търговски закон
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 18 гр. Варна, 06.01.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на шести януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: Д. Д. Томова като разгледа докладваното от Д. Д. Томова Търговско дело № 20253100900759 по описа за 2025 година
Производството е образувано по молба, подадена от адвокат Д. М. – пълномощник на „БЛАК СИЙ ЛОДЖИСТИКС“ ЕООД, ЕИК 207024098, със седалище град Варна, за откриване на производство по несъстоятелност на дружеството.
С разпореждане №6863/09.12.2025г., съдът, като е констатирал, че молбата не отговаря на изискванията на чл.628 от ТЗ, е оставил същата без движение, като на основание чл.129, ал.2, във вр. с чл.127, ал.1, т.4 от ГПК и чл.628, ал.1, т.3 и ал.4 от ТЗ е дал на молителя подробни указания за тяхното отстраняване. Наред с това молителят е бил предупреден, че при не отстраняване в срок на посочените нередовности, молбата, ведно с приложенията, ще му бъде върната, а производството по образуваното въз основа на нея дело, ще бъде прекратено.
Препис от това разпореждане е връчено редовно на молителя по реда на чл.39, ал.1 от ГПК на 15.12.2025г.
В указания срок, изтекъл на 22.12.2025г., който ден е присъствен, молителят не е отстранил констатираните нередовности на молбата и не е представил изискуемите, съобразно разпоредбата на чл.628 от ТЗ писмени доказателства към нея. Към настоящия момент е изтекъл и обичайния срок, необходим за доставка на пратки, депозирани по пощата.
С оглед на това и на основание чл.129, ал.3 ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
1
ДА СЕ ВЪРНЕ молба вх. №35925/08.12.2025г. на молителя „БЛАК СИЙ ЛОДЖИСТИКС“ ЕООД, ЕИК 207024098, със седалище град Варна, като
ПРЕКРАТЯВА образуваното въз основа на нея производство по търговско дело №759/2025г. по описа на Варненски окръжен съд, т.о.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано с частна жалба пред Варненски апелативен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на страната.
Връщането да се извърши след влизане в сила на определението.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2
----- следващ документ -----
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 18 гр. Варна, 06.01.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на шести януари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: Д. Д. Томова като разгледа докладваното от Д. Д. Томова Търговско дело № 20253100900759 по описа за 2025 година
Производството е образувано по молба, подадена от адвокат Д. М. – пълномощник на „БЛАК СИЙ ЛОДЖИСТИКС“ ЕООД, ЕИК 207024098, със седалище град Варна, за откриване на производство по несъстоятелност на дружеството.
С разпореждане №6863/09.12.2025г., съдът, като е констатирал, че молбата не отговаря на изискванията на чл.628 от ТЗ, е оставил същата без движение, като на основание чл.129, ал.2, във вр. с чл.127, ал.1, т.4 от ГПК и чл.628, ал.1, т.3 и ал.4 от ТЗ е дал на молителя подробни указания за тяхното отстраняване. Наред с това молителят е бил предупреден, че при не отстраняване в срок на посочените нередовности, молбата, ведно с приложенията, ще му бъде върната, а производството по образуваното въз основа на нея дело, ще бъде прекратено.
Препис от това разпореждане е връчено редовно на молителя по реда на чл.39, ал.1 от ГПК на 15.12.2025г.
В указания срок, изтекъл на 22.12.2025г., който ден е присъствен, молителят не е отстранил констатираните нередовности на молбата и не е представил изискуемите, съобразно разпоредбата на чл.628 от ТЗ писмени доказателства към нея. Към настоящия момент е изтекъл и обичайния срок, необходим за доставка на пратки, депозирани по пощата.
С оглед на това и на основание чл.129, ал.3 ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
1
ДА СЕ ВЪРНЕ молба вх. №35925/08.12.2025г. на молителя „БЛАК СИЙ ЛОДЖИСТИКС“ ЕООД, ЕИК 207024098, със седалище град Варна, като
ПРЕКРАТЯВА образуваното въз основа на нея производство по търговско дело №759/2025г. по описа на Варненски окръжен съд, т.о.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано с частна жалба пред Варненски апелативен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на страната.
Връщането да се извърши след влизане в сила на определението.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2