Определение № 870 от 08.12.2023, Районен съд - Велико Търново
- Съд
- Районен съд - Велико Търново
- Дело
- Административно наказателно дело 1564/2023
- Вид
- Определение № 870
- Подписан
- 08.12.2023
- Състав
- ДАНИЕЛ ЙОРДАНОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 84 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 180, ал. 1 · Наказателно-процесуален кодекс
- чл. 320, ал. 1 · Наказателно-процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 870 гр. Велико Търново, 08.12.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – ВЕЛИКО ТЪРНОВО, II СЪСТАВ, в закрито заседание на осми декември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ДАНИЕЛ ЙОРДАНОВ като разгледа докладваното от ДАНИЕЛ ЙОРДАНОВ Административно наказателно дело № 20234110201564 по описа за 2023 година С разпореждане от 07.11.2023 г. съдът е оставил без движение жалбата на адв. С.
Г., действащ в качеството си на пълномощник на А. Х., срещу Електронен фиш за налагане на глоба за нарушение, установено с автоматизирано техническо средство или система Серия К № 6826893, издаден от ОД на МВР – Велико Търново, поради констатирана нередовност – липса на пълномощно.
Със същото разпореждане на пълномощника е даден 7 - дневен срок да отстрани визирания пропуск, като му е указано, че в противен случай жалбата ще бъде върната, а производството по делото прекратено.
До същия е изпратено съобщение с указанията на съда, ведно с препис от разпореждането, редовно връчено по реда на чл. 180, ал. 1 от НПК – срещу разписка, подписана от лицето, за което е предназначено.
В указаният срок пълномощникът на жалбоподателят не е изпълнил разпореждането на съда и констатираната нередовност на жалбата не е отстранена.
Срокът е изтекъл на 04.12.2023 г. – понеделник, присъствен ден.
При това положение са налице предпоставките на чл. 323, ал. 1, т. 1 и т. 3, вр. чл. 320, ал. 1 от НПК, поради което жалбата следва да бъде върната, а производството по делото прекратено.
Водим от горното и на осн. чл. 63г, вр. чл. 84 от ЗАНН, вр. чл. 323, ал. 1, т. 1 и т.
3, вр. чл. 320, ал. 1 от НПК, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА ЖАЛБАТА на адв. С. Г., действащ в качеството си на пълномощник на 1
А. Х., срещу Електронен фиш за налагане на глоба за нарушение, установено с автоматизирано техническо средство или система Серия К № 6826893, издаден от ОД на МВР – Велико Търново и ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 1564/2023 г. по описа на Великотърновски районен съд.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7 - дневен срок от получаване на съобщенията, пред Административен съд – Велико Търново.
Съдия при Районен съд – Велико Търново: _______________________ 2