Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260018 от 02.02.2021, Окръжен съд - Разград

Съд
Окръжен съд - Разград
Дело
Търговско дело 41/2018
Вид
Разпореждане № 260018
Подписан
02.02.2021
Състав
РАЯ ПЕТКОВА ЙОНЧЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.261, т.4 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.275, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

Р А

З П О

Р Е Ж

Д А Н Е

2. ІІ.2021

Разград

Номер

Година Град

В ИМЕТО НА НАРОДА

Разградски окръжен

2. ІІ.

2021 съд

На Година

В закрито заседание в състав:

РАЯ ЙОНЧЕВА

Председател

2018

Търговско като разгледа докладваното от ПРЕДСЕДАТЕЛЯ 41 дело номер по описа на РОС за година съобрази следното:

Производство по реда на чл. 275, ал. ГПК.

На 2.IІ.

20210г. в регистратура на РОС е постъпила ч.въззивна жалба вх.№260164, подадена от „МЕГА ПЛАСТ ГРУП” ООД гр. Кубрат, ул. „Цар Симеон” № 18, ЕИК *********, чрез процесуален представител по пълномощие –адв. Симеонова против Определение №260046/ 30.XII.2020г. по тд №41/208 на РОС с което е оставена без уважение молбата му, инициираща изменение на постановеното по делото Р.№15/19II.2020г. в частта му за разноските.

Обжалваемият съдебен акт е връчен на страната на 26.I.2021г. По аргумент на л.248, ал.3 ГПК, считано от тази дата, двуседмичният законов срок за обжалването му изтича на 10. ІІ. 2020г. Жалбата е изпратена чрез куриерска услуга с удостоверена в товарителница дата на изпращането й на 1.II.2021, но е нередовна поради липса на документ, доказващ внесена по см/ка на ВнАС държавна такса в размер на 15,00лв.

Предвид изложеното и на осн.чл.275, ал.2 във вр. с чл.261, т.4 ГПК

Р А

З П О

Р Е Д И:

Предоставя на жалбоподателя

„МЕГА ПЛАСТ ГРУП” ООД гр. Кубрат, ул. „Цар Симеон” № 18, ЕИК ********* едноседмичен срок за отстраняване нередовност на ч. в. жалба вх.№260164/2.IІ.2021г. с прилагане на документ, доказващ внесена по сметка на ВнАС д.такса в размер на 15,00лв.

При неотстраняване нередовностите на жалбата, в срок и в съответствие с дадените от съда указания , следва връщането й на подателя.

Делото на доклад след изтичане на срок, респ. след депозиране на молба с отстранена нередовност.

СЪДИЯ-ДОКЛАДЧИК: