Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 03.12.2020, Административен съд - Хасково

Съд
Административен съд - Хасково
Дело
915/2020
Подписан
03.12.2020
В сила
30.12.2020

Цитирани разпоредби

  • чл.211 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

03.12.2020г., гр.Хасково

Административен съд – Хасково, в закрито заседание на трети декември, две хиляди и двадесета година, в състав:

Председател: Ива Байнова

Членове: Павлина Господинова

Антоанета Митрушева като разгледа докладваното от съдия Байнова АНД (К) № 915 по описа за 2020 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Делото е образувано по жалба от И.И.Ш. ***, против Решение №138/30.07.2020г. , постановено по АНД №341/2020г. по описа на Районен съд- Свиленград, с което е потвърдено НП №720/2020 от 10.06.2020г., издадено от Началника на Отдел „Митническо разузнаване и разследване Южна Морска “ към Главна дирекция „МРР“ в ЦМУ.

С определение , постановено в открито с.з. на 25.11.2020г. е даден ход по същество на делото и същото е обявено за решаване.

В срока за постановяване на решение съдът констатира, че касационната жалба е просрочена. Обжалваното решение е съобщено на И.И.Ш. на 11.08.2020г. , а касационната жалба, видно от пощенското клеймо върху плика, с който е депозирана чрез РС-Свиленград до АС-Хасково, е подадена на 27.08.2020г. – след срока по чл.211 ал.1 от АПК, изтекъл на 25.08.2020г. – присъствен ден.

Предвид горното, следва да се отмени определението, с което е даден ход по същество на делото, касационната жалба като недопустима, следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да се прекрати.

Водим от горното и на основание чл.215 т.3 от съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОТМЕНЯ определението от 25.11.2020г. , с което е даден ход по същество на делото.

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата от И.И.Ш.

***, против Решение №138/30.07.2020г. , постановено по АНД №341/2020г. по описа на Районен съд- Свиленград.

ПРЕКРАТЯВА производството по АНД (К)

№915/2020г. по описа на Административен съд-Хасково.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Председател:

Членове:1.

2.