Определение № 811 от 26.03.2019, Административен съд - Варна
- Съд
- Административен съд - Варна
- Дело
- Административно дело 620/2019
- Вид
- Определение № 811
- Подписан
- 26.03.2019
- Състав
- КРАСИМИР РУСЕВ КИПРОВ
Цитирани разпоредби
- чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158,ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№
2019 година, гр.Варна
ВАРНЕНСКИЯТ
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД,
ХVІ-ти състав ,в закрито заседание на 26.03.2019 г., като разгледа докладваното от съдия Красимир Кипров адм.д. № 620 / 2019 г. по описа на съда,за да се произнесе взе предвид следното :
Делото е образувано по жалба подадена от А.Е.Ц. като настойник на М С К,срещу решение на НЕЛК № 0072/15.01.2019 г.
Жалбата е оставена без движение с разпореждане на съда № 3603/8.03.2019 г. ,с което е предоставен 7-дневен срок за отстраняване на конкретно посочените нередности в нея. Разпореждането е връчено на 15.03.2019 г.,но в предоставения срок,който е изтекъл на 22.03.2019 г.,нередностите не са отстранени – не е внесена дължимата държавна такса от 10 лв. , не е удостоверена представителната власт на подателя на жалбата /липсва документ за учредено настойничество/ ,съдържанието на жалбата не е приведено в съответствие с изискванията на чл.150 от АПК. Това не е сторено с подадената от Ц. молба с.д. 5054/22.03.2019 г. ,която не съдържа нищо друго освен изложение на вулгарни и цинични изрази. Предвид изложеното и на основание чл.158,ал.3 от АПК,съдът
О
П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на А.Е.Ц.,против решение № 0072/15.01.2019 г. на НЕЛК-София и ПРЕКРАТЯВА образуваното въз основа на нея съдебно производство.
Определението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на жалбоподателката.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ :