Определение № 4065 от 02.10.2024, Районен съд - Плевен
- Съд
- Районен съд - Плевен
- Дело
- Гражданско дело 757/2024
- Вид
- Определение № 4065
- Подписан
- 02.10.2024
- В сила
- 16.11.2024
- Състав
- Милена Светлозарова Томова
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.229, ал.1, т.2 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 4065 гр. Плевен, 02.10.2024 г.
РАЙОНЕН СЪД – ПЛЕВЕН, IV ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на втори октомври през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Милена Св. Томова като разгледа докладваното от Милена Св. Томова Гражданско дело № 20244430100757 по описа за 2024 година и на основание данните по делото и закона, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по гр.д.№757/2024г. по описа на ПлРС е образувано въз основа на искова молба за делба, депозирана от М. С. П., ЕГН **********, съдебен адрес *** против Д. К. П., ЕГН **********, от *** С определение №2623 от 27.06.2024г. е спряно производството по делото, на основание чл.229, ал.1, т.2 от ГПК, поради настъпила смърт на ищеца М. С. П..
С определение №2866 от 11.07.2024г. е възобновено производството по делото и са конституирани в качеството на ищци наследниците на починалия ищец М. С. П., а именно: О. М. П. с ЕГН **********, М. М. П. с ЕГН ********** и К. М. П. с ЕГН **********.
Със същото определение е оставено без движение производството по делото и е указано на новоконституираните ищци О. М. П., М. М. П. и К. М.
П. да насочат исковата претенция за делба на процесния жилищен имот и срещу съсобственика М.Л.Д. с нарочна искова молба, която също да бъде вписана. Предоставен им е едноседмичен срок за изпълнение на горното указание и са предупредени, че при неизпълнението му в този срок, исковата молба подлежи на връщане, а производството по делото на прекратяване.
От изготвените служебно справки е установено, че наследниците О. М.
П. и М. М. П. са се отказали от наследството, оставено от наследодателя им М.
1
С. П..
Конституираната ищца К. М. П. не се е отказала от наследството, оставено от наследодателя М. С. П. и на същата съобщението с дадените указания е връчено на 16.07.2024г. При това, предоставения едноседмичен срок за изпълнение на указанията на съда е изтекъл на 23.07.2024г. В този срок ищцата не е отстранила нередовностите на исковата молба в съответствие с дадените указания.
Предвид горното, съдът счита, че исковата подлежи на връщане в съответствие с разпоредбата на чл.129, ал.3 от ГПК. Следва да се прекрати производството по делото.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА исковата молба, въз основа на която производството по делото, на основание чл.129, ал.3 от ГПК. е образувано
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д.№757/2024г. по описа на ПлРС.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред ПлОС в едноседмичен срок от връчването му на новоконституираните ищци и ответницата.
Съдия при Районен съд – Плевен: _______________________ 2