Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1971 от 27.02.2024, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Касационно административно наказателно дело 1776/2023
Вид
Разпореждане № 1971
Подписан
27.02.2024
Състав
Ивелин Борисов, Янка Ганчева, Даниела Недева

Цитирани разпоредби

  • чл.213а, ал.1, изр.2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 231 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.235а · Административнопроцесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1971

Варна, 27.02.2024 г.

Административният съд - Варна - III тричленен състав, в закрито заседание на двадесет и седми февруари две хиляди и двадесет и четвърта година в състав:

Председател:

ЯНКА ГАНЧЕВА

Членове:

ДАНИЕЛА НЕДЕВА

ИВЕЛИН БОРИСОВ като разгледа докладваното от съдията кнахд № 1776 по описа за 2023 година на Административен съд - Варна, за да се произнесе, взе предвид следното:

Постъпила е частна жалба № 1582/01.02.2024г. от Агенция „Пътна инфраструктура“, подадена чрез юриск. С. С., срещу протоколно определение от 05.10.2023г. по КАНД № 1776/2023 г. на АдмС – Варна, с което производството е било спряно до приключване с окончателен акт на производството пред СЕС по дело № С-61/2023г.

С разпореждане № 1202/05.02.2024г. съдът е оставил частната жалба без движение, като е указал на Агенция „Пътна инфраструктура“ в 7 - дневен срок от съобщаването на това разпореждане да отстрани констатираните нередовности по чл. 213, т. 3, във вр. с чл. 231 вр. чл.235а от АПК внесе по сметка на Върховен административен съд държавна такса в размер на 150 лева, за което в същия срок да представи платежен документ, удостоверяващ плащането.

Със същото разпореждане на искателя изрично е указано, че при неизпълнение на указанията в срок, жалбата ще бъде върната.

Разпореждането на съда е съобщено на частния жалбоподател, на 12.02.2024г., като в указания 7 - дневен срок, изтекъл на 19.02.2024г. а и към настоящия момент, указанията на съда не са изпълнени. Правната последица от неотстраняването на констатираните нередовности е връщането на частната жалба, за което искателят е бил изрично предупреден.

Мотивиран от горното, и на основание чл.213а, ал.1, изр.2 от АПК, Административен съд – Варна, Трети тричленен състав, РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба № 1582/01.02.2024г., подадена от Агенция „Пътна инфраструктура“, чрез юриск. С. С., срещу протоколно определение от 05.10.2023г. по КАНД № 1776/2023 г. на Адм. съд – Варна.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му пред Върховния административен съд.

Председател:

Членове: