Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 245 от 16.02.2022, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Административно дело 2189/2021
Вид
Определение № 245
Подписан
16.02.2022
Състав
ЙОРДАН РОСЕНОВ РУСЕВ

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№.......

Град

Пловдив, 16 февруари 2022 година

В ИМЕТО

НА НАРОДА

Административен съд – Пловдив, ХVІІІ състав, в закрито заседание на шестнадесети февруари през две хиляди двадесет и втора година, в състав:

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: ЙОРДАН РУСЕВ като разгледа докладваното от съдия Й.Русев адм. дело № 2189 по описа на съда за 2021 година, за да се произнесе, взе предвид следното:

Постъпила е касационна жалба от Г.Г.Е., гражданин на Р. Турция, дата на раждане ***г., ЛНЧ **********, ЕГН **********, чрез адв.

Т.В.- пълномощник, против Решение № 2544 от 20.12.2021 год.

С разпореждане № 677 от 31.01.2022г. касационната жалба е оставена без движение, с указания до жалбоподателя в 7-дневен срок от съобщението да отстрани нередовностите в нея, като внесе държавна такса в размер на 70/седемдесет/ лева по банкова сметка *** - *** - Централно управление, и в същия срок да представи платежния документ за внесената държавна такса в деловодството на Административен съд – Пловдив. Посочено е в разпореждането, че при неотстраняване на нередовностите в срок, жалбата ще бъде върната.

Разпореждането е връчено редовно на пълномощника на жалбоподателя на 02.02.2022г.

В указания 7-дневен срок за отстраняване на нередовностите, който изтича на 09.02.2022г.- работен ден, същите не са отстранени.

С оглед на изложеното съдът намира, че не са изпълнени указанията, дадени в Разпореждане № 677 от 31.01.2022г., поради което са налице предпоставките на чл. 213а, ал. 1, изр. 2 от АПК касационната жалба следва да бъде върната на жалбоподателя.

Поради изложеното съдът,

О П Р Е Д Е Л И :

ВРЪЩА касационна жалба вх. № 1760/28.01.2022г., подадена от Г.Г.Е., гражданин на Р. Турция, дата на раждане ***г., ЛНЧ **********, ЕГН **********, чрез адв. Т.В.- пълномощник, против Решение № 2544 от 20.12.2021 год.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването с препис за страните.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: