Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 04.02.2020, Административен съд - Перник

Съд
Административен съд - Перник
Дело
767/2019
Подписан
04.02.2020
В сила
13.02.2020

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№

36 гр. Перник, 04.02.2020 г.

Административен съд – Перник, в закрито заседание на четвърти февруари две хиляди и двадесета година, в състав:

СЪДИЯ: СИЛВИЯ ДИМИТРОВА като разгледа докладваното от съдията административно дело № 767 по описа на съда за 2019 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.118, ал.1 и ал.3 от Кодекса за социално осигуряване /КСО/, вр. чл.145 и сл. от Административнопроцесуалния кодекс /АПК/.

Образувано е по Жалба с вх. № 3899/05.12.2019 г., подадена от С.П.С. с ЕГН ********** и адрес: ***, срещу Решение № 651130****/30.10.2019 г. на директора на ТП на НОИ – Перник, с което е отменено Разпореждане № 651130 от 02.09.2019 г. на длъжностното лице по пенсионно осигуряване в частта по т.2 от диспозитива „Надвзетата сума за пенсия за периода от 02.06.2017 г. до 31.03.2019 г. да се събере от С.П.С. на основание чл.114, ал.1 от КСО“ и преписката е върната за ново произнасяне съобразно мотивите на решението.

В изпълнение на протоколно определение от 28.01.2020 г. ответникът по жалбата – директорът на ТП на НОИ – Перник, чрез пълномощника си ст.ю.к. Й.С., е подал Молба вх. № 387/03.02.2020 г. с приложени към нея: Жалба вх. № 1012-13-80/30.09.2019 г., подадена от С.П.С. *** и Приемо-предавателен протокол изх. № 1012-13-80#3/13.11.2019 г. От последния е видно, че на 13.11.2019 г. жалбоподателят е получил копие на Решение № 651130**** от 30.10.2019 г. на ръководителя на ТП на НОИ . Срокът за оспорването на същото е 14-дневен и е изтекъл на 27.11.2019 г., а жалбата срещу него е депозирана в деловодството на ТП на НОИ – Перник на 28.11.2019 г., на която дата същата е изготвена и подписана от С.П.С. /видно от отбелязването в нея/. Последната се явява просрочена, с оглед на което са налице предпоставките на чл.159, т.5 от АПК за оставянето й без разглеждане и прекратяване на образуваното съдебно производството.

По изложените съображения и на основание чл.159, т.5 от АПК, Административен съд - Перник

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ Жалба с вх. №

3899/05.12.2019 г., подадена от С.П.С. с ЕГН ********** и адрес: ***, срещу Решение № 651130****/30.10.2019 г. на директора на ТП на НОИ – Перник.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 767 по описа на Административен съд - Перник за 2019 година.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

СЪДИЯ:/п/