Разпореждане № 260002 от 20.01.2026, Районен съд - Казанлък
- Съд
- Районен съд - Казанлък
- Дело
- Гражданско дело 1277/2018
- Вид
- Разпореждане № 260002
- Подписан
- 20.01.2026
- Състав
- ЙОВКА ПУДОВА
Цитирани разпоредби
- чл.259, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.260, ал.1, т.2- т.6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.260, ал.1, т.2- т.6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.260, ал.1, т.2- т.6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.260, ал.1, т.2- т.6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.260, ал.1, т.2- т.6 · Граждански процесуален кодекс
- чл.261, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.39, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.51, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
Р А З
П О Р Е Ж Д А Н Е №…. гр.К., 20.01.2026 г.
К. районен съд, гражданска колегия в закрито заседание на двадесети януари, две хиляди двадесет и шеста година, в състав: Йовка Пудова – районен съдия, като разгледа докладваното гр.дело №1277 по описа за 2018 год., за да се произнесе взе предвид следното:
Срещу постановеното по делото решение №260004/06.**.2025 г. е постъпила въззивна жалба №260523/03.11.2025 г. от Н.А.Н.. Въззивната жалба е оставена без движение за отстраняване на констатирани нередовности по чл.260, ал.1, т.2- т.6 и чл.261, ал.1 от ГПК, които са отстранени с поправена въззивна жалба.
За да се произнесе съдът взе предвид следното:
В постановеното по делото решение №260004/**.12.2021 г. съдът е вписал, че същото подлежи на обжалване пред Окръжен съд-С. в двуседмичен срок от връчването му на страните. Препис от решението е връчено на назначения служебен адвокат на ответника Н.А.Н., по реда на чл.39, ал.1 и чл.51, ал.1 от ГПК на 14.**.2025 г.. Двуседмичният срок по чл.259, ал.1 от ГПК е изтекъл на 29.**.2025 г. т.е. въззивната жалба на Н.А.Н. с вх.№260523/03.11.2025 г. е просрочена и като такава подлежи на връщане на основание чл.262, ал.2, т.1 от ГПК.
Водим от гореизложеното, съдът
Р А З
П О Р
Е Д И :
ВРЪЩА въззивна жалба с вх.№260523/03.11.2025 г. на Н.А.Н., с ЕГН-********** с адрес *** срещу решение №260004/06.**.2025 г. постановено по гр.д.№1277/2018 г. по описа на РС-К. като просрочена.
Разпореждането може да се обжалва пред Окръжен съд-С. в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Районен съдия: