Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2 от 04.01.2023, Административен съд - Перник

Съд
Административен съд - Перник
Дело
Административно дело 459/2022
Вид
Определение № 2
Подписан
04.01.2023
В сила
13.01.2023
Състав
ИВАЙЛО ЕМИЛОВ ИВАНОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 45 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс

О П

Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 2

Град Перник, 04.01.2023 година.

Административен съд – Перник, в закрито заседание на четвърти януари през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

Съдия: Ивайло Иванов като разгледа докладваното от съдия Ивайло

Иванов административно дело № 459 по описа на съда за 2022 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 145 – чл. 178 от Административнопроцесуалния кодекс АПК/.

Образувано е по молба на Г.С.Т., с ЕГН **********,*** до директора на дирекция „Социално подпомагане“ гр. Перник.

С разпореждане от 13.12.2022 година молбата е оставена без движение, като са дадени указания на жалбоподателя в 7-дневен срок от съобщаване на разпореждането да отстрани нередовностите й, а именно да уточни дали подадената молба е адресирана до Административен съд – Перник, съответно дали молбата представлява жалба срещу Заповед №

ЗСПД/Д-РК/6659/16.11.2022 година на директора на дирекция „Социално подпомагане“ гр. Перник; да означи обжалвания административен акт; да уточни в какво се състои незаконосъобразността на акта, както и да формулира искането си до съда.

Г.С.Т. е редовно уведомена по смисъла на чл. 45 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК за разпореждането на съда на 15.12.2022 година, чрез лично връчване на съобщението.

Даденият 7 – дневен срок от съобщаване на разпореждането, с което молбата е оставена без движение, в който е трябвало да отстрани констатираните нередовности, изчислен съобразно чл. 60, ал. 5 от ГПК, във връзка с чл. 144 от АПК е изтекъл на 22.12.2022 година /четвъртък/ присъствен ден. Въпреки предоставената му от съда възможност, Г.С.Т. не е отстранила нередовностите, поради което молбата следва да се остави без разглеждане, а производството по делото да се прекрати по реда на чл. 158, ал. 3 от АПК.

Мотивиран от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК настоящия съдебен състав на Административен съд – Перник

О

П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молбата на Г.С.Т., с ЕГН **********,*** до директора на дирекция „Социално подпомагане“ гр. Перник, поради нередовност.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 459 по описа за 2022 година на Административен съд – Перник.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред

Върховния административен съд на Република България в 7 – дневен срок от връчването му на страните.

Съдия:/п/