Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 4958 от 03.10.2018, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 1325/2018
Вид
Определение № 4958
Подписан
03.10.2018
В сила
20.11.2018
Състав
ДИЛЯНА ГОСПОДИНОВА ГОСПОДИНОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр. София, 03.10.2018 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, Търговско отделение, VI – 17 състав, в закрито заседание на трети октомври две хиляди и осемнадесета година, в следния състав:

СЪДИЯ: ДИЛЯНА ГОСПОДИНОВА като разгледа докладваното от съдията т.д. № 1325 по описа на СГС за 2018 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

С разпореждане, постановено на 13.07.2018 г. по настоящото дело, съдът е констатирал, че подадената жалба срещу отказ, постановен от длъжностното лице по регистрацията при Агенция по вписванията, е нередовна и е дал конкретни указания на жалбоподателя в едноседмичен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите. Със същото разпореждане на страната изрично са указани и последиците от неизпълнение в срок на дадените от съда указания.

Това разпореждане е надлежно връчено на жалбоподателя на вписания в търговския регистър адрес на управление по реда на чл. 50, ал. 2 ГПК на 24.08.2018 г., от която дата тече и едноседмичният срок за изпълнение на дадените от съда указания. Той изтича на 10.09.2018 г. при съобразяване на факта, че съгласно действалата разпоредба на чл. 61, ал. 2 ГПК този срок е спрял да тече за времето от 24.08.2018 г. до 01.09.2018 г., през което съдът е в съдебна ваканция. До този ден нередовностите на подадената жалба не са отстранени, поради което тя следва да бъде върната.

Така мотивиран съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА жалба с вх. на СГС № 88789/

26.06.2018 г., подадена от „Т.Б.“

ЕООД срещу отказ № 20180608203048/ 15.06.2018 г. на длъжностно лице по регистрацията при Агенция по вписванията.

Определението подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.

СЪДИЯ: