Определение № 261316 от 17.05.2021, Районен съд - Стара Загора
- Съд
- Районен съд - Стара Загора
- Дело
- Гражданско дело 1070/2021
- Вид
- Определение № 261316
- Подписан
- 17.05.2021
- В сила
- 26.05.2021
- Състав
- ИВАН ХРИСТОВ РЕЖЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 150, ал. 1, т. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал. 1, т. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал. 1, т. 6 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 150, ал. 1, т. 7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 151, т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 160, ал. 1, изр. 2 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 162, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
Номер 261316 Година 17.05.2021 Град
Стара Загора
СТАРОЗАГОРСКИЯТ РАЙОНЕН
СЪД ХII ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ
На седемнадесети май Година 2021 в закрито съдебно заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: И. Р.
Секретар:
Прокурор: като разгледа докладваното от съдията Р. административно дело номер 1070 по описа за 2021 година и за да се произнесе взе предвид следното:
Делото е образувано по жалби на Т.К.С. срещу заповед № 10-00-933/25.03.2020 г. на Кмета на О. по §62, ал. 3 от ПЗР на ПМС № 456/1997 г. за ИДППЗСПЗЗ, като след това с определение от 18.03.2021 г. е обединено в едно производство с административно дело № 1264 по описа за 2021 г. на Старозагорския районен съд, за постановяване на общо решение по жалбите по тях (л.
38). С разпореждане № 262970/08.04.2021 г., влязло в сила на 22.04.2021 г., е оставена без разглеждане жалбата (неправилно озаглавена „заявление“) с вх. № 10-04-61/09.02.2021 г. и жалбата с вх. № 10-09-14/12.02.2021 г. на жалбоподателката Т.К.С., поради неотстраняване в срок на нередовността им (л. 42 и 45). С разпореждане от 08.04.2013 г. и подадената жалба от Х.К.Т., предмет на адм.дело № 1264 по описа за 2021 г. на Старозагорския районен съд, обединено към настоящото дело на основание чл.
162, ал. 3 АПК, с определение № 260850/18.03.2021 г. по делото, е оставена без движение, а на жалбоподателката е изпратено съобщение, в 7-дневен срок от получаването му, с поправена жалба, с препис за останалите страни, да отстрани следните нередовности на жалбата си, а именно: 1). да посочи съда, до който я подава (чл. 150, ал. 1, т. 1 АПК, във вр. с §19 от ЗИДАПК Обн. ДВ, бр. 39/2011 г.); 2). да посочи своите телефон, факс и електронен адрес, ако има такива (чл.
150, ал. 1, т. 2 АПК, във вр. с §19 от ЗИДАПК Обн. ДВ, бр. 39/2011 г.); 3). да посочи в какво се състои незаконосъобразността на обжалваната заповед № 10-00-933/25.03.2020 г., предмет на жалбата й по делото (чл. 150, ал. 1, т. 6 АПК, във вр. с §19 от ЗИДАПК Обн. ДВ, бр. 39/2011 г.); 4). да посочи в какво се състои искането й към съда (чл. 150, ал. 1, т. 7 АПК, във вр. с §19 от ЗИДАПК Обн.
ДВ, бр. 39/2011 г. ); 5). да представи още три преписа от жалбата и поправената жалба за останалите страни (чл. 151, т. 4 АПК, във вр. с §19 от ЗИДАПК Обн. ДВ, бр. 39/2011 г.). В съобщението на тази жалбоподателка е и указано, че ако в дадения срок не отстрани посочените нередовности на жалбата си, на основание чл. 158, ал. 3 АПК, същата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено (л. 41).
Това съобщение с препис от разпореждането е получено редовно и лично от жалбоподателката на 05.05.2021 г. (л.
47). В даденият й 7-дневен срок, изтекъл на 12.05.2021 г., същата не е отстранила нито една от посочените нередовности на жалбата си. При това положение съдът намери, че е налице хипотезата на чл. 158, ал. 3 АПК, във вр. с §19 от ЗИДАПК (Обн.
ДВ, бр. 39/2011 г.), на което основание следва да остави без разглеждане и жалбата на тази жалбоподателка, поради неотстраняване в срок на посочените й нередовности, а образуваното за разглеждането й производство по настоящото дело да прекрати. По аргумент от чл.
160, ал. 1, изр. 2 АПК, настоящото определение подлежи на обжалване само от тази жалбоподателка, на която поради това следва и да се съобщи.
Воден от горните мотиви, Старозагорският районен съд
О П Р Е Д Е Л
И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ и жалбата на Х.К.Т. с рег. индекс и дата 10-08-7/25.02.2021 г., поради неотстраняване в срок на нередовностите й и ПРЕКРАТЯВА поради това образуваното за разглеждането й производство по настоящото административно дело номер 1070 по описа за 2021 г. на Старозагорския районен съд.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано от тази жалбоподателка с частна жалба пред Старозагорския административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на същата.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: