Акт от 30.08.2023, Административен съд - Пазарджик
- Съд
- Административен съд - Пазарджик
- Дело
- 846/2023
- Подписан
- 30.08.2023
Цитирани разпоредби
- чл. 159, т. 5 · Административнопроцесуален кодекс
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПАЗАРДЖИК
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1173/30.8.2023г.
В И М Е Т
О Н А Н А Р О Д А
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД ПАЗАРДЖИК, ІІ състав в закрито заседание, като разгледа докладваното от съдия докладчика адм. дело № 846 по описа на съда за 2023год., за да се произнесе взе предвид следното:
1. Постъпила е Жалба, заявена от И.П.С., ЕГН ********** ***, срещу Заповед № Л-918 от 15.08.2023 г. на Началника на Затвора Пазарджик.
2. С писмо вх. № 7015 от 30.08.2023 г. от Затвора Пазарджик е постъпило заверено копие на оспорената заповед и преписката по която е издадена. Постъпило е и копие от жалбата и пощенския плик с който е изпратена.
От данните по преписката се установи, че жалбата е подадена в администрацията на Затвора Пазарджик и е регистрирана с вх. № М-3521 от 22.08.2023 г. Изпратена е на Министерство на правосъдието с писмо носещо датно пощенско клеймо от 24.08.2023 г. и е регистрирана в деловодството на същото с № 94-И183 от 25.08.2023 г.
3. Със Заповед
№ Л-918 от 15.08.2023 г. на Началника на Затвора Пазарджик, на С. е наложено дисциплинарно наказание „изолиране в наказателна килия за срок от 3 денонощия“, тоест тя е издадена при условията на чл. 110 от ЗИНС. Съобразно чл. 111, ал. 1 от ЗИНЗС, заповедта за дисциплинарно наказание изолиране в наказателна килия подлежи на оспорване пред административния съд по местоизпълнение на наказанието в тридневен срок от обявяването й.
В случая, според нарочното отбелязване за това, заповедта е връчена на нейния адресат срещу подпис на 16.08.2023 г. Тоест срока за нейното обжалване е изтекъл на 21.08.2023 г.(понеделник) включително. При това положение, жалбатта е подадена след изтичане на установения в закона преклузивен процесуален срок.
Ето защо, на освонание чл. 159, т. 5 от АПК,
Съдът
ОПРЕДЕЛИ :
ВЪЗОБНОВЯВА производството по делото.
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ Жалба, заявена от И.П.С., ЕГН ********** ***, срещу Заповед № Л-918 от 15.08.2023 г. на Началника на Затвора Пазарджик, с която нему е наложено дисциплинарно наказание „изолиране в наказателна килия за срок от 3 денонощия“.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 846 по описа на Административен съд Пазарджик за 2023г.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред тричленен състав на Административен съд Пазарджик в седем дневен срок от съобщаването.
Административен съдия :/п/