Разпореждане № 4660 от 28.07.2023, Районен съд - Пловдив
- Съд
- Районен съд - Пловдив
- Дело
- Административно наказателно дело 4272/2023
- Вид
- Разпореждане № 4660
- Подписан
- 28.07.2023
- В сила
- 24.01.2024
- Състав
- Иван Минчев Минчев
Цитирани разпоредби
- чл.59 ал.1 и ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.59 ал.1 и ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.137А ал.1 · Закон за движението по пътищата
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 4660 гр. Пловдив, 28.07.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – ПЛОВДИВ, XXIII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и осми юли през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Иван М. Минчев като разгледа докладваното от Иван М. Минчев Административно наказателно дело № 20235330204272 по описа за 2023 година както и като съобрази основанията на чл.59 ал.1 и ал.2 от ЗАНН прие, че е налице основание за прекратяване на настоящото производство.
С Наказателно постановление № 23 -0432-000665/10.05.2023 г. на Началник Първо РУ при ОД на МВР Пловдив е наложено на Р. С. Р. с ЕГН ********** от гр. Пловдив ул. „Пере Тошев“ № 81 вх.В ет.4 ап.12 административно наказание глоба в размер на 50 /петдесет/ лв. за нарушение по чл.137А ал.1 от Закона за движение по пътищата, както и е постановено да се отнемат 10 /десет/ контролни точки на основание Наредба № Із– 2539/17.12.2012 г. за определяне първоначалния максимален размер на контролните точки, условията и реда за отнемането и възстановяването им, списъка на нарушенията, при извършването на които от наличните контролни точки на водача, извършил нарушението, се отнемат точки съобразно допуснатото нарушение, както и условията и реда за издаване на разрешение за провеждане на допълнително обучение.
Против наказателното постановление е подадена жалба от Р. С. Р. чрез упълномощен процесуален представител – адвокат – адв. В. Т. от АК Пловдив, входирана в Районен съд Пловдив на 18.07.2023 г. – с вх. № 66572/18.07.2023 г., по повод на която жалба след окомплектоването й е образувано и настоящото АНД. Самата жалба съдържа вписана дата на изготвянето й 18.07.2023 г. /датата на подаването й в РС Пловдив/.
1
Срокът за обжалване на наказателни постановления, предвиден в разпоредбата на чл.59 ал.2 от ЗАНН е 14 /читиринадесет/ дни от връчването на постановлението. Към датата 18.07.2023 г. – датата на изготвяне и подаване на жалбата до РС Пловдив, преклузивният 14 – дневен срок за обжалване на Наказателно постановление № 23-0432-000665/10.05.2023 г., според съда е бил изтекъл /последният ден за надлежното упражняване на правото на жалба по чл.59 ал.2 от ЗАНН е бил 17.07.2023 г./.
Подаването на жалбата против наказателното постановление след предвидения в Закона – чл.59 ал.2 от ЗАНН, срок е основанието на настоящия съдебен състав да приеме, че производството не следва да се развие, а следва да се прекрати. Ето защо и на основание чл.59 ал.2 вр. ал.1 от ЗАНН Съдът РАЗПОРЕДИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 4272/2023 г. по описа на РАЙОНЕН СЪД ПЛОВДИВ – ХХІІІ н. с.
Препис от разпореждането ДА СЕ ИЗПРАТИ на Р. С. Р. и на Началник Първо РУ при ОД на МВР Пловдив.
Разпореждането подлежи на обжалване в 15 – дневен срок от получаването му пред Административен съд Пловдив.
Съдия при Районен съд – Пловдив: _______________________ 2