Определение № 59 от 10.01.2020, Окръжен съд - Хасково
- Съд
- Окръжен съд - Хасково
- Дело
- Въззивно гражданско дело 964/2019
- Вид
- Определение № 59
- Подписан
- 10.01.2020
- В сила
- 10.02.2020
- Състав
- МИЛУШ РУМЕНОВ ЦВЕТАНОВ, ДЕЛЯНА ПЕЙКОВА, ГЕОРГИ ГОЧЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 59 10.01.2020 г. гр. Хасково
Окръжен съд Хасково,
ГО, втори въззивен граждански състав, в закрито съдебно заседание на десети януари, две хиляди и двадесета година, в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДЕЛЯНА ПЕЙКОВА
ЧЛЕНОВЕ: 1. Г. ГОЧЕВ
2. МИЛУШ ЦВЕТАНОВ, като разгледа докладваното от мл. съдия Милуш Цветанов в. гр. д. № 964 по описа за 2019 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по в. гр. д. № 964 по описа за 2019г. на ОС – Хасково е образувано по въззивна жалба №11388/15.10.2019г., подадена от адв. З.Г. от АК – Хасково, в качеството й на пълномощник на Г.А.Т., против решение № 354/15.08.2019г., постановено по гр.д. № 651/2019 г. по описа на РС – Димитровград.
Съгласно разпоредбата на чл. 259, ал.1 ГПК
– Жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му на страната.
От съобщението, с което на жалбоподателя е връчен препис от решението, се установява, че то е връчено на адв. З.Г. на 25.09.2019г. (сряда).
Съгласно разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК
- Срокът, който се брои на седмици, изтича в съответния ден на последната седмица. Ето защо срокът за обжалване на решението е изтекъл на 09.10.2019г. (сряда).
От пощенското клеймо на плика, с който е получена жалбата и справка от български пощи за проследяване на пратката, се установява, че тя е подадена на 10.10.2019г.
Следователно жалбата е процесуално недопустима – като подадена след изтичане на законовия срок, подари което следва да бъде върната на основание чл. 262, ал.2, т.1 ГПК, а въззивното производство следва да бъде прекратено.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА въззивна жалба №11388/15.10.2019г. по описа на РС-Димитровград, подадена от адв. З.Г.от АК – Хасково, в качеството й на пълномощник на Г.А.Т., против решение № 354/15.08.2019г., постановено по гр.д. № 651/2019 г. по описа на РС – Димитровград.
ПРЕКРАТЯВА производството по в.гр.д. № 964/2019 година по описа на ОС – Хасково.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Апелативен съд– Пловдив, в едноседмичен срок от връчването му на страната.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ
: 1.
2.