Определение № 260 от 30.04.2018, Районен съд - Карнобат
- Съд
- Районен съд - Карнобат
- Дело
- Гражданско дело 1222/2017
- Вид
- Определение № 260
- Подписан
- 30.04.2018
- В сила
- 15.05.2018
- Състав
- ТАТЯНА СТАНЧЕВА СТАНЧЕВА ИВАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 127, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.47, ал.6 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 260/30.4.2018г. гр.Карнобат,
Татяна Станчева, съдия – докладчик по гр.д.№ 1222/2017г. по описа на КРС, в закрито съдебно заседание на тридесети април, две хиляди и осемнадесета година, за да произнесе, взе предвид следното:
Производството е образувано по постъпила искова молба на С.С.С., с ЕГН ********** *** съдебен адрес:***, чрез адв. М.А.К., против С.Г.К., ЕГН ********** с постоянен адрес *** с правно основание чл. 127, ал.2 от ГПК.
С определение № 198/28.03.2018 г. съдът е назначил на основание чл.47, ал.6 ГПК особен представител на ответника С.Г.К., ЕГН ********** с постоянен адрес ***. Определил е възнаграждение на особения представител в размер от 90.00 лв., което следва да бъде заплатено по набирателната сметка на съда от страна на ищеца С.С.С., в едноседмичен срок от съобщението. Задължил е ищеца С. в едноседмичен срок, считано от получаване на съобщението да довнесе държавна такса в размер на 15.00 лева по бюджетната сметка на КбРС. Указал му е, че при неизпълнение на горепосоченото в дадения едноседмичен срок, исковата молба ще бъде върната като нередовна, а производството по делото- прекратено.
Съобщението ведно с разпореждане № 198/28.03.2018 година е връчено на съдебния адресат - адв. М.А.К. на 30.03.2018 година и указаният едноседмичен срок е изтекъл на 07.04.2018г., като до настоящия момент не са представени доказателства за довнесена държавна такса, както и сумата от 90.00 лева за определеното възнаграждение за особен представител.
По изложените съображение на основание чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА подадената от С.С.С., с ЕГН ********** *** съдебен адрес:***, чрез адв. М.А.К., против С.Г.К., ЕГН ********** с постоянен адрес *** искова молба вх. № 4923/06.10.2017 г., по повод, на която е образувано настоящото дело.
ПРЕКРАТЯВА ПРОИЗВОДСТВОТО по гр.д. № 1222 по описа на КРС за 2017 година.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред БОС в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
РАЙОНЕН СЪДИЯ :