Определение № 205 от 29.05.2020, Административен съд - Видин
- Съд
- Административен съд - Видин
- Дело
- Административно дело 76/2020
- Вид
- Определение № 205
- Подписан
- 29.05.2020
- В сила
- 09.06.2020
- Състав
- АНТОНИЯ БЛАГОВЕСТОВА ГЕНАДИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.150,ал.1,т.5,6,7 и 8 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150,ал.1,т.5,6,7 и 8 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150,ал.1,т.5,6,7 и 8 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.150,ал.1,т.5,6,7 и 8 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.151,т.4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158,ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.3,т.1 · Закон за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на Народното събрание от 13 март 2020 г.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВИДИН
ОПРЕДЕЛЕНИЕ № 205-РЗ
29.05.2020г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд – Видин, първи административен състав в закрито заседание на двадесет и девети май през две хиляди и двадесета година в състав:
Председател:
Антония Генадиева при секретаря и в присъствието на прокурора като разгледа докладваното от съдия
Антония Генадиева адм. дело №
76 по описа за
2020 година и за да се произнесе, съобрази следното:
В Административен съд -
Видин е постъпила жалба от М.И.П. и Е.Е.М.,***.
С разпореждане на съдията
- докладчик от 12.03.2020г. жалбата е оставена без движение до отстраняване на констатирани пороци в седемдневен срок от съобщението до жалбоподателите.
Същите са подробно описани в разпореждането на съда. Препис от разпореждането на съда и съобщението са редовно връчени на жалбоподателите на 16.03.2020г., като срокът за отстраняване на нередовностите на постъпилата жалба е изтекъл на 22.05.2020г./ предвид спирането на срока по силата на чл.3,т.1 от Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на НС от 13.03.2020г., както и повторно полученото съобщение за отстраняването на нередовностите на 15.05.2020г./. До изтичането на седемдневния срок, както и до настоящият момент указанията на съда не са изпълнени и нередовностите на жалбата не са отстранени. От жалбоподателите не е постъпило каквото и да било становище.
В даденият от съда срок жалбата на М.И.П. и Е.Е.М.,***, не е приведена в съответствие с изискванията на чл.150,ал.1,т.5,6,7 и 8 и чл.151,т.4 от АПК, а именно не е посочено какво се обжалва, в какво се състои незаконосъобразността на обжалваният акт, не е посочено и искането до съда, не е ясен административният орган, чийто акт се обжалва, както и не е подписана от двете лица, посочени като жалбоподатели, както и не са представени преписи от жалбата и доказателствата за връчване другата страна.
Затова Съдът намира, че са налице условията на чл.158,ал.3 от АПК и същата ще следва да бъде оставена без разглеждане.
Водим от горното и на основание чл.158,ал.3 от АПК, Съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.И.П. и Е.Е.М.,***, входена в Съда на 11.03.2020г., като нередовна.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 76/2020г. по описа на Административен съд - Видин.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба в седемдневен срок от съобщението до жалбоподателите пред Върховен административен съд.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ :