Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 2005 от 16.08.2013, Районен съд - Велинград

Съд
Районен съд - Велинград
Дело
Гражданско дело 733/2010
Вид
Разпореждане № 2005
Подписан
16.08.2013
Състав
ВАНЯ ГЕОРГИЕВА ТОТОЛАКОВА

РАЗПОРЕЖДАНЕ

16. VІІІ. 2013 година

Велинград

Велинградски районен съд в състав съдия Ваня Тотолакова, като провери редовността и допустимостта на въззивната жалба по гражданско дело №733 по описа на съда за 2010 година, установи, че същата е постъпила в съда на дата 25. ІІІ. 2013 година. Обжалваното решението е връчено на ответника Г.С.Ч. на 02. Х. 2012 година и А.Б.Я. на 20. Х. 2012 година, като двуседмичният срок за обжалване по чл. 259, ал. 1 от Гражданския процесуален кодекс е изтекъл най-късно на 05. ХІ.

2013 година (понеделник) на основание чл. 60, ал. 4 от същия кодекс, според която разпоредба срокът, който се брои на седмици, изтича в съответния ден на последната седмица. В случая следва да се има предвид, че ответниците са подали молба за възстановяване на срока за подаване на въззивна жалба, която е отхвърлена с определение, постановено в проведено на 11. VІ.

2013 година открито съдебно заседание. Определението не е обжалвано от никоя от страните и е влязло в сила.

Тъй като въззивната жалба на Г.С.Ч. ЕГН**********,***, Б. и Г. АСЕНОВИ Ч. с единни граждански номера съответно ********** и **********, и двамата живеещи във Велинград на ул. ***, и А.Б.Я. ЕГН**********, живееща в гр. С., жилищен квартал О. ІІ, Б.-, вход Б, е постъпила в съда на 25. ІІІ.

2013 година, т. е. след изтичане на срока за обжалване, и молбата за възстановяване на срока за обжалване е отхвърлена, съдът на основание на чл. 262, ал. 2, т. 1 от Гражданския процесуален кодекс

РАЗПОРЕДИ

ВРЪЩА жалбата на ответниците Г.С.Ч. ЕГН**********,***,

Б. и Г. АСЕНОВИ Ч. с единни граждански номера съответно ********** и **********, и двамата живеещи във Велинград на ул. ***, и А.Б.Я.

ЕГН**********, живееща в гр. С., жилищен квартал О. ІІ, Б.-, вход Б.

На основание чл. 279 във връзка с чл. 274, ал. 1, т. 2 и с чл. 262, ал. 3 от Гражданския процесуален кодекс разпореждането за връщане може да се обжалва с частна жалба по реда на глава ХХІ от същия кодекс, озаглавена “Обжалване на определенията”, пред Пазарджишки окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му.

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

(Ваня Тотолакова)