Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1763 от 20.03.2026, Районен съд - Пловдив

Съд
Районен съд - Пловдив
Дело
Административно наказателно дело 1570/2026
Вид
Разпореждане № 1763
Подписан
20.03.2026
В сила
20.03.2026
Състав
Елена Димитрова Герцова

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1763 гр. Пловдив, 20.03.2026 г.

РАЙОНЕН СЪД – ПЛОВДИВ, XXII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети март през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Елена Д. Герцова като разгледа докладваното от Елена Д. Герцова Административно наказателно дело № 20265330201570 по описа за 2026 година Постъпила е жалба от Г. П. Ч., ЕГН **********, в качеството му на законен представител на „Витос агро“ ЕООД, ЕИК 202489481, чрез пълномощник – адв.П., против Електронен фиш за налагане на глоба Серия СС № 0012400 от 21.12.2025г. на ОДМВР Пловдив, с което му е наложено административно наказание „глоба“ за извършено административно нарушение по чл.21, ал.3, вр.ал.1 от ЗДвП.

При служебната проверка от страна на съда се констатира, че не са налице законоустановените предпоставки за образуване на наказателно административен характер дело. Абсолютна предпоставка за последното е наличието на отговаряща на изискванията на чл.59 и следващите от ЗАНН жалба. Съгласно чл.59, ал.2 от същия закон нарушителят може да обжалва издаденото Наказателно постановление в четиринадесетдневен срок от връчването му пред съответния Районен съд. Видно от материалите по настоящото дело – справка от АИС АНД, атакуваният ЕФ е връчен на жалбоподателя на 05.02.2026г. и от тази дата е започнал да тече 14-дневния срок за обжалване, който е изтекъл на 19.02.2026г. /четвъртък/. Така ЕФ е влязъл в сила на 20.02.2026г. /петък/, а жалбата е депозирана в ОДМВР Пловдив на 04.03.2026г., което е далеч след законоустановения срок за обжалване. Следователно жалбоподателят не е спазил установения четиринадесетдневен срок за обжалване на издадения му ЕФ.

Предвид изложеното съдията-докладчик намира, че не е налице редовно и своевременно подадена жалба, въз основа на която да се образува съдебно 1 производство по обжалване на цитирания по-горе електронен фиш, поради което и образуваното такова следва да бъде прекратено.

Ето защо

РАЗПОРЕДИ:

ПРЕКРАТЯВА производство по образуваното АНД № 1570/2026г. по описа на ПРС-ХХIІ н.с.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд Пловдив в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Съдия при Районен съд – Пловдив: _______________________ 2