Определение № 49075 от 02.12.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 41875/2024
- Вид
- Определение № 49075
- Подписан
- 02.12.2024
- В сила
- 02.12.2024
- Състав
- КРАСЕН ПЛАМЕНОВ ВЪЛЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 274 и сл. · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 49075 гр. София, 02.12.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 46 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори декември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ като разгледа докладваното от КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ Гражданско дело № 20241110141875 по описа за 2024 година
Производството е по реда на чл. 274 и сл. ГПК.
Постъпила е частна жалба с с вх.№ *****/04.11.2024 г. от ,,е“ ЕООД, ЕИК:
**********, срещу Определение № 41066/10.10.2024 г. по гр.д. №41875/2024 на СРС.
С разпореждане от 04.11.2024 г. частната жалба е оставена без движение. Указано е на жалбоподателя е“ ЕООД, ЕИК: ********** в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите на жалбата, като представи по делото доказателство за внесена по сметка на СГС държавна такса в размер на 15 лева
Изрично посочено в разпореждането е, че при неотстраняване на нередовностите в срок жалбата ще бъде върната.
Разпореждането е съобщено на жалбоподтеля н а 18.11.2024 г. Срокът е изтекъл на 25.11.2024 г., като указанията на съда не са изпълнени.
Т.е. срокът за отстраняването на нередовностите е изтекъл и към настоящия момент същите не са отстранени, поради което съдът намира, че жалбата следва да бъде върната.
Поради това и на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, Софийският районен съд ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА постъпилата частна жалба с с вх.№ *****/04.11.2024 г. от ,,е“ ЕООД, ЕИК:
**********, срещу Определение № 41066/10.10.2024 г. по гр.д. №41875/2024 на СРС.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред СГС.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1