Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 49075 от 02.12.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 41875/2024
Вид
Определение № 49075
Подписан
02.12.2024
В сила
02.12.2024
Състав
КРАСЕН ПЛАМЕНОВ ВЪЛЕВ

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 49075 гр. София, 02.12.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 46 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори декември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ като разгледа докладваното от КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ Гражданско дело № 20241110141875 по описа за 2024 година

Производството е по реда на чл. 274 и сл. ГПК.

Постъпила е частна жалба с с вх.№ *****/04.11.2024 г. от ,,е“ ЕООД, ЕИК:

**********, срещу Определение № 41066/10.10.2024 г. по гр.д. №41875/2024 на СРС.

С разпореждане от 04.11.2024 г. частната жалба е оставена без движение. Указано е на жалбоподателя е“ ЕООД, ЕИК: ********** в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите на жалбата, като представи по делото доказателство за внесена по сметка на СГС държавна такса в размер на 15 лева

Изрично посочено в разпореждането е, че при неотстраняване на нередовностите в срок жалбата ще бъде върната.

Разпореждането е съобщено на жалбоподтеля н а 18.11.2024 г. Срокът е изтекъл на 25.11.2024 г., като указанията на съда не са изпълнени.

Т.е. срокът за отстраняването на нередовностите е изтекъл и към настоящия момент същите не са отстранени, поради което съдът намира, че жалбата следва да бъде върната.

Поради това и на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, Софийският районен съд ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА постъпилата частна жалба с с вх.№ *****/04.11.2024 г. от ,,е“ ЕООД, ЕИК:

**********, срещу Определение № 41066/10.10.2024 г. по гр.д. №41875/2024 на СРС.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред СГС.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1