Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 115004 от 19.09.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 69801/2021
Вид
Разпореждане № 115004
Подписан
19.09.2023
Състав
КРИСТИЯН РОСЕНОВ ТРЕНДАФИЛОВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 115004 гр. София, 19.09.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 167 СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: КРИСТИЯН Р. ТРЕНДАФИЛОВ като разгледа докладваното от КРИСТИЯН Р. ТРЕНДАФИЛОВ Гражданско дело № 20211110169801 по описа за 2021 година

Срещу Определение № 12759 от 19.05.2022 г., постановено по гр. дело № 69801/2021г. по описа на СРС, I ГО, 167 с-в, са подадени от ищеца частни жалби от 06.06.2022 г., 07.07.2022 г., 25.07.2022 г. и 07.09.2022 г.

С Разпореждане № 94230 от 31.07.2023 г. на жалбоподателя е било указано в едноседмичен срок от получаване на съобщението да представи доказателства за внесена държавна такса по сметка на СГС в размер на 15 лв.

Жалбоподателят е бил изрично предупреден за последиците при неизпълнение – връщане на частните жалби.

Съобщението за така постановения съдебен акт, ведно със служебно изготвен препис от същия, са били надлежно връчени жалбоподателя на 10.08.2023 г.

Съгласно правилото, установено в разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът за отстраняване на констатираните недостатъци на частната касационна жалба е изтекъл на 17.08.2023 г. /присъствен ден/. До настоящия момент обаче жалбоподателят не е предприел никакви действия по изпълнение на дадените му указания.

Ето защо следва да се приеме, че е налице фактическият състав, установен в разпоредбата на чл. 275, ал. 2 вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, за връщане на частните жалби.

Предвид изложените съображения, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА подадените от Етажната собственост, находяща се в гр. София, ж.к. „Л, бл.

*****, чрез П. Г. П., частни жалби от 06.06.2022 г., 07.07.2022 г., 25.07.2022 г. и 07.09.2022 г. срещу Определение № 12759 от 19.05.2022 г., постановено по гр. дело № 69801/2021г. по описа на СРС, I ГО, 167 с-в.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок 1 от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2