Разпореждане № 115004 от 19.09.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 69801/2021
- Вид
- Разпореждане № 115004
- Подписан
- 19.09.2023
- Състав
- КРИСТИЯН РОСЕНОВ ТРЕНДАФИЛОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 115004 гр. София, 19.09.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 167 СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: КРИСТИЯН Р. ТРЕНДАФИЛОВ като разгледа докладваното от КРИСТИЯН Р. ТРЕНДАФИЛОВ Гражданско дело № 20211110169801 по описа за 2021 година
Срещу Определение № 12759 от 19.05.2022 г., постановено по гр. дело № 69801/2021г. по описа на СРС, I ГО, 167 с-в, са подадени от ищеца частни жалби от 06.06.2022 г., 07.07.2022 г., 25.07.2022 г. и 07.09.2022 г.
С Разпореждане № 94230 от 31.07.2023 г. на жалбоподателя е било указано в едноседмичен срок от получаване на съобщението да представи доказателства за внесена държавна такса по сметка на СГС в размер на 15 лв.
Жалбоподателят е бил изрично предупреден за последиците при неизпълнение – връщане на частните жалби.
Съобщението за така постановения съдебен акт, ведно със служебно изготвен препис от същия, са били надлежно връчени жалбоподателя на 10.08.2023 г.
Съгласно правилото, установено в разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът за отстраняване на констатираните недостатъци на частната касационна жалба е изтекъл на 17.08.2023 г. /присъствен ден/. До настоящия момент обаче жалбоподателят не е предприел никакви действия по изпълнение на дадените му указания.
Ето защо следва да се приеме, че е налице фактическият състав, установен в разпоредбата на чл. 275, ал. 2 вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, за връщане на частните жалби.
Предвид изложените съображения, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА подадените от Етажната собственост, находяща се в гр. София, ж.к. „Л, бл.
*****, чрез П. Г. П., частни жалби от 06.06.2022 г., 07.07.2022 г., 25.07.2022 г. и 07.09.2022 г. срещу Определение № 12759 от 19.05.2022 г., постановено по гр. дело № 69801/2021г. по описа на СРС, I ГО, 167 с-в.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок 1 от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2