Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 15.09.2023, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
1487/2023
Подписан
15.09.2023

Цитирани разпоредби

  • чл.204, ал.5 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2336

Бургас, 15.09.2023 г.

Административният съд - Бургас - XXIV-ти състав, в закрито заседание в състав:

Съдия:

НЕЛИ СТОЯНОВА

Като разгледа докладваното от съдия НЕЛИ СТОЯНОВА административно дело № 20237040701487 / 2023 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по искова молба с вх.№ 8115/07.08.2023г. на Д.С.К.,*** – ЗО „Дебелт“.

С Разпореждане № 3429/11.08.2023 г. исковата молба е оставена без движение, с дадени на ищеца указания за отстраняване на нередовности по исковата молба в седмодневен срок от съобщението, като ищецът е предупреден, че при неизпълнение на указанията в предоставения срок, исковата молба ще бъде върната и делото – прекратено.

Ищецът е уведомен за разпореждането на съда на

16.08.2023 г., видно от приложеното по делото съобщение. В рамките на указания му срок, изтекъл на 23.08.2023 г. – сряда, присъствен ден, същият не е отстранил нередовностите на исковата молба. Това налага същата да бъде върната като нередовна, а производството по делото - да се прекрати.

Мотивиран от горното и на осн. чл.204, ал.5 АПК вр.чл.129, ал.3 ГПК, Бургаският административен съд

О П Р Е Д Е Л И :

ВРЪЩА исковата молба на Д.С.К..

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело № 1487/2023 г. по описа на Административен съд - Бургас.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва в 7 - дневен срок от съобщението за изготвянето му пред Върховния административен съд на Република България.

Съдия: