Акт от 15.09.2023, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- 1487/2023
- Подписан
- 15.09.2023
Цитирани разпоредби
- чл.204, ал.5 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 2336
Бургас, 15.09.2023 г.
Административният съд - Бургас - XXIV-ти състав, в закрито заседание в състав:
Съдия:
НЕЛИ СТОЯНОВА
Като разгледа докладваното от съдия НЕЛИ СТОЯНОВА административно дело № 20237040701487 / 2023 г., за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано по искова молба с вх.№ 8115/07.08.2023г. на Д.С.К.,*** – ЗО „Дебелт“.
С Разпореждане № 3429/11.08.2023 г. исковата молба е оставена без движение, с дадени на ищеца указания за отстраняване на нередовности по исковата молба в седмодневен срок от съобщението, като ищецът е предупреден, че при неизпълнение на указанията в предоставения срок, исковата молба ще бъде върната и делото – прекратено.
Ищецът е уведомен за разпореждането на съда на
16.08.2023 г., видно от приложеното по делото съобщение. В рамките на указания му срок, изтекъл на 23.08.2023 г. – сряда, присъствен ден, същият не е отстранил нередовностите на исковата молба. Това налага същата да бъде върната като нередовна, а производството по делото - да се прекрати.
Мотивиран от горното и на осн. чл.204, ал.5 АПК вр.чл.129, ал.3 ГПК, Бургаският административен съд
О П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА исковата молба на Д.С.К..
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело № 1487/2023 г. по описа на Административен съд - Бургас.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва в 7 - дневен срок от съобщението за изготвянето му пред Върховния административен съд на Република България.
Съдия: