Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 43246 от 24.10.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 51544/2024
Вид
Определение № 43246
Подписан
24.10.2024
Състав
ДИАНА КИРИЛОВА АНГЕЛОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 43246 гр. София, 24.10.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 143 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и четвърти октомври през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ДИАНА К. АНГЕЛОВА като разгледа докладваното от ДИАНА К. АНГЕЛОВА Гражданско дело № 20241110151544 по описа за 2024 година и за да се произнесе съобрази следното:

С Разпореждане № 127172/9.9.2024 година, постановено по делото, съдът е оставил исковата молба без движение, като е указал на ищеца в какво се изразяват констатираните нередовности и срокът за тяхното отстраняване.

Препис от съдебния акт е връчен на адв. Н. И., посочена като пълномощник на ищеца– на 26.9.2024 година, като дадения срок е изтекъл на 03.10.2024 година, като и към настоящия момент по делото не е представена поправена искова молба и нередовностите не са отстранени.

По смисъла на чл.129, ал.3 от ГПК съдът след изтичане на срока за отстраняване на нередовностите на исковата молба и не отстраняването им, се следва да се върне исковата молба и прекрати производството по делото.

Мотивиран от горното и на основание чл.129 ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба с вх.№ 277337/30.8.2024 година от И. Б. М., ЕГН **********, чрез адвокат Н. И., със съдебен адрес – град София, бул. ********* против „ПРО ЛЕГО“ АД, ЕИК 175249461, поради неотстраняване в срок на нередовности на исковата молба.

Прекратява производството по гр.дело № 51544/2024 година по описа на Софийски районен съд.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба, от която препис за връчване на насрещната страна не се представя - в едноседмичен срок от връчване на настоящето на ищеца - пред Софийски градски съд.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1