Определение № 43246 от 24.10.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 51544/2024
- Вид
- Определение № 43246
- Подписан
- 24.10.2024
- Състав
- ДИАНА КИРИЛОВА АНГЕЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 43246 гр. София, 24.10.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 143 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и четвърти октомври през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ДИАНА К. АНГЕЛОВА като разгледа докладваното от ДИАНА К. АНГЕЛОВА Гражданско дело № 20241110151544 по описа за 2024 година и за да се произнесе съобрази следното:
С Разпореждане № 127172/9.9.2024 година, постановено по делото, съдът е оставил исковата молба без движение, като е указал на ищеца в какво се изразяват констатираните нередовности и срокът за тяхното отстраняване.
Препис от съдебния акт е връчен на адв. Н. И., посочена като пълномощник на ищеца– на 26.9.2024 година, като дадения срок е изтекъл на 03.10.2024 година, като и към настоящия момент по делото не е представена поправена искова молба и нередовностите не са отстранени.
По смисъла на чл.129, ал.3 от ГПК съдът след изтичане на срока за отстраняване на нередовностите на исковата молба и не отстраняването им, се следва да се върне исковата молба и прекрати производството по делото.
Мотивиран от горното и на основание чл.129 ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА искова молба с вх.№ 277337/30.8.2024 година от И. Б. М., ЕГН **********, чрез адвокат Н. И., със съдебен адрес – град София, бул. ********* против „ПРО ЛЕГО“ АД, ЕИК 175249461, поради неотстраняване в срок на нередовности на исковата молба.
Прекратява производството по гр.дело № 51544/2024 година по описа на Софийски районен съд.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба, от която препис за връчване на насрещната страна не се представя - в едноседмичен срок от връчване на настоящето на ищеца - пред Софийски градски съд.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1