Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 798 от 23.06.2022, Административен съд - Добрич

Съд
Административен съд - Добрич
Дело
Административно дело 109/2021
Вид
Разпореждане № 798
Подписан
23.06.2022
Състав
НЕЛИ ИВАНОВА КАМЕНСКА

Цитирани разпоредби

А Д М И Н И С Т Р А Т И В Е Н С Ъ Д – Д О Б Р И Ч

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

23.06.2022 г., гр.Добрич

Нели

Каменска – съдия–докладчик по адм. дело № 109/2021 г. по описа на Административен съд – Добрич, констатира следното:

На 21.06.2021г. е постъпила в Административен съд –

Добрич касационна жалба от Я.С.Г. ***, подадена чрез адв. К.К. срещу Решение № 180/12.05.2022г., постановено по адм.д. № 109/2021г. Жалбата не съдържа подпис, не е подписана от жалбоподателя или от неговия процесуален представител, което е нередовност на основание чл. 212, ал. 1, т. 6 от АПК.

Решението е съобщено на процесуалния представител на жалбоподателя на 03.06.2022г., видно от разписка към съобщение л.144 от делото.

Законоустановеният 14-дневен срок за оспорване изтича на 17 юни 2022г. петък, присъствен ден, а жалбата е входирана в деловодството на съда на 21 юни. Жалбата е подадена по пощата (куриер), като от видно приложеното известие е посочен само деня на разнос. На жалбоподателя следва да се дадат указания да представи доказателства за срочността на жалбата.

Първоинстанционното решение е постановено в производство по чл.145 и сл. от АПК и подлежи на касационно обжалване.

На осн. чл. 213а, ал.1 от АПК касационната жалба следва да се остави без движение, а на касационния жалбоподател да се дадат съответните указания. С оглед горното, съдът

Р А З П О Р Е Д И :

ОСТАВЯ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ касационна жалба на Я.С.Г., подадена чрез адв. К.К..

ПРЕДОСТАВЯ на касатора 7 /седем/ дневен срок от получаване на настоящото разпореждане, в който да посочи доказателства, че жалбата е подадена в закоустановения срок и да представи надлежно подписани екземпляри от жалбата с препис за другата страна.

УКАЗВА на касатора, че при неизпълнение на разпореждането в предоставения срок, касационната жалба ще бъде върната, респ.оставена без разглеждане.

Разпореждането да се съобщи на касатора за изпълнение.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ :