Определение № 56 от 28.01.2022, Административен съд - Стара Загора
- Съд
- Административен съд - Стара Загора
- Дело
- Административно дело 747/2021
- Вид
- Определение № 56
- Подписан
- 28.01.2022
- Състав
- БОЙКА МИХАЙЛОВА ТАБАКОВА ПИСАРОВА
Цитирани разпоредби
- чл.140 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.145 и сл. · Административнопроцесуален кодекс
- чл.159, т.5 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№
56 гр.Стара Загора, 28.01.2022 година
Старозагорският административен съд, в закрито заседание на двадесет и осми януари през две хиляди двадесет и втора година, първи състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: БОЙКА ТАБАКОВА при участието на секретаря......................................................, като разгледа докладваното от Бойка Табакова адм.д. № 747 по описа за 2021 година, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е с правно основание чл.145 и сл. от АПК.
Образувано е по жалба по жалба от
Д.Б.С. *** против Уведомително писмо изх.№ 02-240-6500/9957 от 05.08.2021г на Заместник-изпълнителния директор ДФ „Земеделие“.
След преценка на данните по представената административна преписка съдът счита, че оспорването е просрочено.
Тъй като няма специална уредба за обжалване на уведомителните писма, свързани с подпомагане на земеделските производители, те подлежат на обжалване по реда на АПК пред горестоящия административен орган или пред административния съд по постоянен адрес/седалище на адресата в 14-дневен срок от съобщаването, както е посочено и в оспореното писмо.
Процесното
Уведомително писмо изх.№ 02-240-6500/9957 от 05.08.2021г на Заместник-изпълнителния директор ДФ „Земеделие“ е съобщено на неговия адресат – жалбоподателката С., чрез изтеглянето му от СЕУ на 29.11.2021г.
Срокът за оспорване е изтекъл на 13.12.2021г, присъствен ден. Няма основания за удължаването му по смисъла на чл.140 от АПК. Жалбата е подадена на 14.12.2021г, видно от клеймото на пощенския плик и от служебно направена проверка в интернет страницата на „Български пощи“ ЕАД за пратка № PS6220000DAV9.
Поради това съдът счита, че така подадената жалба е недопустима поради просрочие.
По изложените съображения оспорването на Уведомително писмо изх.№ 02-240-6500/9957 от 05.08.2021г на Заместник-изпълнителния директор ДФ „Земеделие“, направено от Д.Б.С., следва да бъде оставено без разглеждане като недопустимо поради просрочие като се прекрати образуваното съдебно производство.
По тези съображения и на основание чл.159, т.5 от АПК съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Д.Б.С. *** против Уведомително писмо изх.№ 02-240-6500/9957 от 05.08.2021г на Заместник-изпълнителния директор ДФ „Земеделие“ като недопустима.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д.№ 747/ 2021г по описа на Административен съд Стара Загора.
Определението подлежи на обжалване пред ВАС с частна жалба в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: