Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1924 от 20.04.2022, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
Касационно административно наказателно дело 304/2022
Вид
Разпореждане № 1924
Подписан
20.04.2022
Състав
НЕДЯЛКО МИТЕВ ИВАНОВ, НИКОЛАЙ ЯНКОВ ГОСПОДИНОВ, ЕЛКА АНГЕЛОВА БРАТОЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 211 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а · Административнопроцесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№

1924 гр.Плевен,

20.04.2022 г.

Административен съд – Плевен, първи касационен състав, в закрито заседание на двадесети април две хиляди двадесет и втора година, в състав: Съдия-докладчик:

Недялко Иванов като разгледа докладваното от съдията-докладчик касационно административно дело № 304/2022 г. по описа на Административен съд - Плевен, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по касационна жалба на И.А.С.,*** чрез адв. П.Д., съдебен адрес: ***, срещу решение № 132/04.03.2022 година по АНД № 2389 по описа за 2021 г. на РС Плевен.

Съдът като се запозна с касационната жалба на лицето намира, че същата не отговаря на изискванията на чл. 211 и чл. 213а от АПК, вр. чл. 63в. от ЗАНН, а именно, касаторът следва да потвърди действията на адв. П.Д. като пълномощник и представи пълномощно за касационната инстанция, като освен това следва да представи доказателства за подаване на касационната жалба в срок, тъй като решението е връчено на адв. Д. на 09.03.2022г. и срокът изтича на 23.03.2022г., а касационната жалба е подадена на 24.03.2022г., поради което на касатора следва да бъде даден 7-дневен срок от получаване на разпореждането да отстрани констатираните нередовности, като при неизпълнение на указанията в срок, жалбата като нередовна ще бъде оставена без разглеждане и ще бъде прекратено съдебното производство.

Мотивиран от горното, съдията-докладчик от първи касационен състав на Административен съд –Плевен, РАЗПОРЕДИ:

Оставя без движение касационна жалба на И.А.С.,*** чрез адв. П.Д., съдебен адрес: ***, срещу решение № 132/04.03.2022 година по АНД № 2389 по описа за 2021 г. на РС-Плевен.

Указва на касатора, че в 7-дневен срок от получаване на разпореждането следва да потвърди действията на адв. П.Д. като пълномощник и представи пълномощно за касационната инстанция, като освен това следва да представи доказателства за подаване на касационната жалба в срок, тъй като решението на РС- Плевен е връчено на адв. Д. на 09.03.2022г. и срокът изтича на 23.03.2022г., а касационната жалба е подадена на 24.03.2022г.

Указва на касатора, че при неизпълнение на указанията в срок, касационната жалба като нередовна ще бъде оставена без разглеждане и ще бъде прекратено съдебното производство.

Разпореждането да се съобщи на касатора.

Разпореждането не подлежи на обжалване.

Съдия-докладчик:/П/