Разпореждане № 100435 от 19.08.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 17859/2026
- Вид
- Разпореждане № 100435
- Подписан
- 19.08.2026
- Състав
- СЛАВЕНА ГАЛИНОВА КОЙЧЕВА-ПЕЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 100435 гр. София, 19.08.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 36 СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети август през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: СЛАВЕНА Г. КОЙЧЕВА-ПЕЕВА като разгледа докладваното от СЛАВЕНА Г. КОЙЧЕВА-ПЕЕВА Гражданско дело № 20261110117859 по описа за 2026 година
Производството е по реда на чл. 129 ГПК.
Подадена е искова молба с вх. 200664/23.06.2026г. от Н. Д. И. срещу „Вива Кредит“ АД.
С разпореждане № 86147/15.07.2026г. съдът е оставил исковата молба без движение с указания за отстраняване на констатирани нередовности. Разпореждането е надлежно връчено на ищеца чрез упълномощения процесуален представител на 07.08.2026г., видно от приложеното съобщение по делото, като на ищеца се указани неблагоприятните последици при неизпълнение в срок и в цялост на указанията на съда.
С уточнителна молба вх. №258546/18.08.2026г., изпратена по пощата на 17.08.2026г., видно от поставеното пощенско клеймо, ищецът е предприел процесуални действия в изпълнение на дадените указания по реда на чл. 129, ал. 2 ГПК.
Съдът намира, че подадената молба от 17.08.2026г. е депозирана след изтичане на предоставения срок с разпореждане от 15.07.2026г. за отстраняване на констатираните нередовности, доколкото съобщението е връчено на ищцата на 07.08.2026г., съответно срокът е изтекъл на 14.08.2025г. с изтичане на последния ден от определения едноседмичен срок по смисъла на чл. 60, ал. 5 ГПК.
Така мотивиран, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА искова молба вх. 200664/23.06.2026г., подадена от Н. Д. И. срещу „Вива Кредит“ АД, като ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 17859/2026 г. по описа на Софийски районен съд, I ГО, 36 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от връчване на препис.
Препис от разпореждането да се изпрати на ищеца.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1