Акт от 28.06.2021, Административен съд - Хасково
- Съд
- Административен съд - Хасково
- Дело
- 560/2021
- Подписан
- 28.06.2021
- В сила
- 14.07.2021
Цитирани разпоредби
- чл.151, т.2 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ гр.Хасково, 28.06.2021г.
Административен съд – Хасково, в закрито съдебно заседание на двадесет и осми юни през две хиляди и двадесет и първа година, в състав:
СЪДИЯ: ПАВЛИНА ГОСПОДИНОВА като разгледа адм.дело №560 по описа за
2021г., за да се произнесе, взе предвид следното
Производството е образувано по жалба на И.А.А., родена на ***г., гражданин на С. А. Р.– чрез адв.Ш., против Заповед №4537 ПАМ-41/28.03.2021г. на Началник ГПУ Ново село - за наложена принудителна административна мярка Връщане до страната на произход, страната на транзитно преминаване или трета страна на чужденеца.
С
Разпореждане от з.з.10.06.2021г. производството по делото е оставено без движение до отстраняване на нередовности, което не е изпълнено. Съдът е указал, че за осъществяваното представителство от адвокат следва да бъде представено пълномощно. Съобщението до жалбоподателя е изпратено на посочения в жалбата съдебен адрес и е редовно получено на 15.06.2021г. Срокът за изпълнение е изтекъл на 22.06.2021г. Но в посочения срок и понастоящем съдът установи, че не е последвало изпълнение на указанието на съда за представяне на пълномощно от жалбоподателя за адв.Ш., по силата на което адвокатът да представлява жалбоподателя в настоящото производство – изискване на чл.151, т.2 от АПК.
Поради неотстраняване в срок на нередовност – не е представено пълномощно, когато жалбата се подава от пълномощник, производството по делото следва да се прекрати.
Мотивиран така и на основание чл.158, ал.3 във вр. с ал.1 във вр. с чл.151, т.2 от АПК, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба от И.А.А., родена на ***г., гражданин на С. А.Р. – чрез пълномощник адв.Ш., против Заповед №4537 ПАМ-41/28.03.2021г. на Началник ГПУ Ново село.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело №560/2021г. по описа на Административен съд Хасково.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред ВАС в 7-дневен срок от получаване на съобщението.
Съдия: