Определение № 697 от 11.12.2018, Окръжен съд - Ловеч
- Съд
- Окръжен съд - Ловеч
- Дело
- Въззивно частно наказателно дело 581/2018
- Вид
- Определение № 697
- Подписан
- 11.12.2018
- Състав
- ЕМИЛ ДАВИДОВ МАРИНОВ, ТАТЯНА ГЕНОВА МИТЕВА, ПОЛЯ СТОЯНОВА ДАНКОВА
Цитирани разпоредби
- чл.306, ал.1, т.4 · Наказателно-процесуален кодекс
- чл.342, ал.1 · Наказателно-процесуален кодекс
- член 345,ал.1 · Наказателно-процесуален кодекс
- чл.345, ал.3 · Наказателно-процесуален кодекс
О П Р Е
Д Е Л Е Н И Е гр. Ловеч 11 декември 2018 година
В ИМЕТО НА НАРОДА
Ловешки окръжен съд …… първи наказателен състав………………………………… в закрито заседание на единадесети декември двехиляди и осемнадесета година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА
МИТЕВА
ЧЛЕНОВЕ: ПОЛЯ
ДАНКОВА
ЕМИЛ
ДАВИДОВ при секретаря
……….……………и в присъствието на……………… прокурора ……като разгледа докладваното от съдията…ДАВИДОВ въззивно…частно наказателно дело………№ 581.....…….. по описа за 2018 година, и за да се произнесе съобрази:
Производство с правно основание член 345 и сл от Наказателно – процесуалния кодекс.
С Определение от 10.10.2018 година по НОХД № 1211/2016 година на Районен съд Ловеч съдът е осъдил Н.Д.Щ. *** да заплати на Националното бюро за правна помощ София сумата *** лева.
Недоволен от така постановеното определение,Щ. е подал жалба до Окръжен съд Ловеч с оплакване за незаконосъобразност.Тази жалба е върната като просрочена с разпореждане на съдията докладчик от РС Ловеч.
Недоволен от това разпореждане е останал частния жалбоподател Щ.,който го обжалва с оплакване за незаконосъобразност и необоснованост.Сочи,че жалбата е подадена от сина му в деловодството на РС Ловеч,на 25 октомври 2018 година.Моли,съда да отмени обжалваното разпореждане.
От съвкупната преценка на събраните по делото доказателства,доводите в жалбата и обжалваното разпореждане съдът приема за установено следното :
Частната жалба на Щ. е допустима за разглеждане,но по същество е неоснователна.
С определение от 10.10.2018 г. по делото, Районен съд Ловеч се е произнесъл по реда на чл.306, ал.1, т.4 от НПК, относно разноските направени от Националното бюро за правна помощ гр.София за служебен защитник на подсъдимия Щ. по КНД № 176/2018 г. по описа на Апелативен съд гр.В.Търново. Определението е било съобщено на Н.Щ. на 18.10.2018 година.
От този момент е започнал да тече спрямо Щ. 7-дневният срок за обжалване на определението, който срок е изтекъл на 25.10.2018 година. Жалбата срещу определението е подадена на 26.10.2018 г. и е била заведена в регистратурата на РС Ловеч с вх.№ 11125 от същата дата. Няма данни жалбата да е била подавана по пощата или чрез куриер.
Предвид така изложеното правилно и обосновано съдията докладчик е счел, че подадената от Н.Д.Щ. жалба срещу определение от 10.10.2018 г. по НОХД № 1411/2016 г. по описа на РС Ловеч е просрочена, т.е. подадена след изтичане срока за обжалването й по чл.306, ал.3, предл.2-ро, във връзка с чл.342, ал.1 от НПК. При това положение,правилно на основание чл.323, ал.1, т.2, във връзка с чл.345, ал.3 от НПК, жалбата е върната обратно на подателя, тъй като е подадена след изтичане на 7-дневния срок за обжалването й.
С оглед изложените обстоятелства и на основание член 345,ал.1 от НПК, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ПОТВЪРЖДАВА
Разпореждане № 604/30.10.2018 година на Георги Христов,съдия докладчик по НОХД № 1411/2016 година на Районен съд Ловеч.
.
Определението е окончателно.
ПРЕДСЕДАТЕЛ...............................
ЧЛЕНОВЕ:1/..............................
2/..............................