Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Решение № 260059 от 29.04.2021, Окръжен съд - Враца

Съд
Окръжен съд - Враца
Дело
Търговско дело 102/2016
Вид
Решение № 260059
Подписан
29.04.2021
В сила
10.05.2021
Състав
АНА БОЖИДАРОВА АНГЕЛОВА-МЕТОДИЕВА

Цитирани разпоредби

Р Е Ш

Е

Н

И

Е № 260059 гр. ВРАЦА, 29.04.2021 г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

ВРАЧАНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО

ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито заседание на 29.04.2021г., в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: АНА

АНГЕЛОВА-МЕТОДИЕВА като разгледа докладваното от съдия

Ангелова-Методиева т.д.№102 по описа за 2016г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

С определение №260198/08.04.2021г. съда е определил сумата в размер на 6000.00 лв., необходима за покриване на разноските в производството по несъстоятелност на "ЕП КОРП ПРОПЪРТИС"ЕООД/н/-с ЕИК 2***** за 6 месеца, като е указал на кредиторите на дружеството да предплатят сумата в двуседмичен срок от вписване на определението в търговския регистър, воден към Агенция по вписванията. Същото е вписано в търговския регистър под №20210408145318, като срокът е изтекъл на 23.04.2021г.

Въз основа на молба с вх. №263494/28.04.2021г. на С.Ч. - синдик на "ЕП КОРП ПРОПЪРТИС"ЕООД/н/-с ЕИК 2***** същия е уведомил съда, че по особената сметка на длъжника не е постъпило предплащане на разноски, поради което съда следва да постанови решение за спиране на производството по несъстоятелност.

Към датата на настоящото произнасяне определеният срок е изтекъл, указанията на съда по несъстоятелността не са изпълнени и разноските не са предплатени, с което са изпълнени условията на чл.632, ал.1 от ТЗ за спиране на производството.

Воден от изложеното, Врачанският окръжен съд

Р Е

Ш И :

СПИРА на основание чл.632, ал.1 от ТЗ производството по несъстоятелност на "ЕП КОРП ПРОПЪРТИС"ЕООД/н/-с ЕИК 2*****.

Решението подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд в 7-дневен срок от вписването му в търговския регистър.

Решението да се впише в книгата по чл.634в от ТЗ и препис от него да се изпрати на Агенция по вписванията за вписване в търговския регистър.

Делото да се докладва незабавно при постъпване на молба за възобновяване на производството, респ. след изтичане на едногодишния срок по чл.632, ал.2 от ТЗ.

ОКРЪЖЕН

СЪДИЯ: