Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 93558 от 02.07.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 66652/2023
Вид
Разпореждане № 93558
Подписан
02.07.2024
Състав
ИВЕЛИНА МАРИНОВА СИМЕОНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 93558 гр. София, 02.07.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 48 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА като разгледа докладваното от ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА Гражданско дело № 20231110166652 по описа за 2023 година

Постъпила е въззивна жалба с вх. № 173404/28.05.2024 г. от ответника Д. К. К. срещу решение от 02.05.2024 г., постановено по гр. д. № 66652/2023 г. на СРС, ГО, 48 състав в частта, с която са уважени исковете срещу този ответник.

Решението е връчено на ответницата, чрез процесуалния й представител – адв. Н., на 13.05.2024 г., поради което срокът за обжалването му съгласно чл. 259, ал. 1 ГПК изтича на 27.05.2024 г. (понеделник, работен ден). Въззивната жалба е подадена в регистратурата на съда на 28.05.2024 г. и следователно – след срока за обжалване по чл. 259, ал. 1 ГПК. По изложените съображения съдът намира, че въззивната жалба се явява просрочена и като такава следва да бъде върната.

Воден от изложеното и на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 173404/28.05.2024 г., подадена от ответника Д. К. К. срещу решение от 02.05.2024 г., постановено по гр. д. № 66652/2023 г. на СРС, ГО, 48 състав в частта, с която са уважени исковете срещу този ответник.

Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му с частна жалба пред Софийски градски съд.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1