Разпореждане № 93558 от 02.07.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 66652/2023
- Вид
- Разпореждане № 93558
- Подписан
- 02.07.2024
- Състав
- ИВЕЛИНА МАРИНОВА СИМЕОНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 93558 гр. София, 02.07.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 48 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА като разгледа докладваното от ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА Гражданско дело № 20231110166652 по описа за 2023 година
Постъпила е въззивна жалба с вх. № 173404/28.05.2024 г. от ответника Д. К. К. срещу решение от 02.05.2024 г., постановено по гр. д. № 66652/2023 г. на СРС, ГО, 48 състав в частта, с която са уважени исковете срещу този ответник.
Решението е връчено на ответницата, чрез процесуалния й представител – адв. Н., на 13.05.2024 г., поради което срокът за обжалването му съгласно чл. 259, ал. 1 ГПК изтича на 27.05.2024 г. (понеделник, работен ден). Въззивната жалба е подадена в регистратурата на съда на 28.05.2024 г. и следователно – след срока за обжалване по чл. 259, ал. 1 ГПК. По изложените съображения съдът намира, че въззивната жалба се явява просрочена и като такава следва да бъде върната.
Воден от изложеното и на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 173404/28.05.2024 г., подадена от ответника Д. К. К. срещу решение от 02.05.2024 г., постановено по гр. д. № 66652/2023 г. на СРС, ГО, 48 състав в частта, с която са уважени исковете срещу този ответник.
Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от връчването му с частна жалба пред Софийски градски съд.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1