Протокол № 7137 от 20.11.2023, Районен съд - Пловдив
- Съд
- Районен съд - Пловдив
- Дело
- Административно наказателно дело 3923/2023
- Вид
- Протокол № 7137
- Подписан
- 20.11.2023
- В сила
- 08.12.2023
- Състав
- Атанаска Анастасова Анастасова
ПРОТОКОЛ
№ 7137 гр. Пловдив, 14.11.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – ПЛОВДИВ, IV НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в публично заседание на четиринадесети ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Атанаска Ан. Анастасова при участието на секретаря Диана Н. Дичева
Сложи за разглеждане докладваното от Атанаска Ан. Анастасова Административно наказателно дело № 20235330203923 по описа за 2023 година.
На именното повикване в 14:03 часа се явиха:
Жалбоподателят М. А. С., редовно призован чрез адв. М., не се явява.
Въззиваемата страна Началник сектор в ОДМВР – Пловдив, Сектор „Пътна полиция“ - Пловдив, редовно призована, не изпраща представител.
Актосъставителят П. Д. Д., редовно призован, не се явява.
СЪДЪТ намира, че не са налице процесуалните предпоставки за даване ход на делото, като производството по същото следва да се прекрати. Видно от постъпилото писмо рег. № 338р000-4167/31.07.2023 г. на ВПД Началника на РУ Самоков, в РУ Самоков е била депозирана жалба от М. А. С. срещу НП № 22-1030-007295/19.10.2022 г., която е след доклад е била деловодно регистрирана под вх. № УРИ 338000-3319/19.06.2023 г. Върху жалбата, въз основа на която е инициирано настоящото производство, наред с цитирания по-горе входящ номер, е отбелязана и дата 16.06.2023 г., която следва да се приеме за най-ранната такава на подаване на същата. От приложената към обжалваното НП разписка се установява, че същото е било получено лично от жалбоподателя С. на 28.05.2023 г., от което следва, че 14-дневният срок за обжалване изтича на 12.06.2023 г., поради което жалбата се явява просрочена и следва да се върне на жалбоподателя. Следва да се отбележи, че е била дадена възможност в проведеното на 10.08.2023 г. съдебно заседание на адв.
М., във връзка с направеното от нея искане, да представи доказателства относно срочността на жалбата, но такива и към настоящия момент не са постъпили по делото.
Предвид горното
СЪДЪТ
1
ОПРЕДЕЛИ:
НЕ ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 3923/2023 г. по описа на РСПловдив, ІV н. с.
ВРЪЩА жалбата на М. А. С. против Наказателно постановление № 221030-007295/19.10.2022 г. на Началник сектор в ОДМВР – Пловдив, Сектор „Пътна полиция“ - Пловдив, като просрочена.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от получаване на съобщението от страните пред Административен съдПловдив.
Протоколът се изготви в съдебно заседание.
Заседанието се закри в 14:19 часа.
Съдия при Районен съд – Пловдив: _______________________ Секретар: _______________________
2