Определение № 1852 от 15.10.2013, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Административно наказателно дело 4416/2013
- Вид
- Определение № 1852
- Подписан
- 15.10.2013
- В сила
- 27.11.2013
- Състав
- СТОЯН ПЕЕВ МУТАФЧИЕВ
Цитирани разпоредби
- чл.59 и сл. · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 15.10.2013 година, гр. Бургас
РАЙОНЕН СЪД -
Бургас, XIII наказателен състав, на петнадесети октомври през две хиляди и тринадесета година, в закрито заседание, в следния състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: СТОЯН МУТАФЧИЕВ като разгледа докладваното от съдия Мутафчиев н.а.х.д. №
4416/2013 г. по описа на БРС, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.127в, ал.З от Закон за обществените поръчки (ЗОП), вр. чл.59 и сл. от ЗАНН.
Образувано е по повод постъпила жалба от П.С.П., ЕГН -
**********,***, против наказателно постановление № НП-ЗОП-248/02.09.2013 г. на председател на Сметната палата на Република България. С атакувания акт на жалбоподателя е наложено наказание „глоба" за нарушение на чл.101а, вр. чл.14, ал.4, т.2 от ЗОП.
Съдията
- докладчик, като се запозна с жалбата и административно-наказателната преписка, намира следното:
Препис от атакуваното наказателно постановление е получен по пощата лично от жалбоподателя на 17.09.2013 г., видно от отбелязване на пощенския служител в известие за доставяне, приложено към преписката.
Съгласно разпоредбата на чл.59, ал.2 от ЗАНН, приложим закона на основание чл.127в, ал.З от ЗОП, нарушителят може да обжалва наказателното постановление в 7-дневен срок от връчването му. Жалбата на господин П. е изпратена до Сметната палата по пощата, като видно от пощенското клеймо върху плика това е станало на 26.09.2013 г. (ден четвъртък). Срокът, предвиден в чл.59, ал.2 от ЗАНН, е преклузивеи и с изтичането му се погасява правото на лицето да атакува наказателното постановление. Срокът е започнал да тече на 18.09.2013 г. и е изтекъл на 24.09.2013 г. (вторник), т.е. жалбата е изпратена по пощата два дни след изтичане на срока.
Предвид горното настоящото производство се явява недопустимо и като такова следва да бъде прекратено, тъй като жалбата с просрочена.
Мотивиран от горното и на основание чл.63, ал.2 от ЗАНН, съдията - докладчик
РАЗПОРЕЖДАМ: наказателно постановление №
НП-ЗОП-248/02.09.2013 г. на председател на
Сметната палата на Република България.
ПРЕКРАТЯВАМ производството по НАХД № 4416/2013 г. по описа на БРС.
Разпореждането подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщението пред Административен съд - Бургас.
РАЙОНЕН СЪДИЯ:
Вярно с оригинала: К.М.