Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 402 от 13.05.2019, Районен съд - Ямбол

Съд
Районен съд - Ямбол
Дело
Административно наказателно дело 409/2019
Вид
Определение № 402
Подписан
13.05.2019
В сила
04.06.2019
Състав
НИКОЛАЙ ИВАНОВ КИРКОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 84 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 183, ал. 2 · Наказателно-процесуален кодекс
  • чл. 184 · Наказателно-процесуален кодекс

П Р О Т О К О Л

Гр. Ямбол, 13.05.2019 г.

ЯМБОЛСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, НАКАЗАТЕЛНО ОТДЕЛЕНИЕ, ІХ-ти състав, в публично съдебно заседание на тринадесети май, две хиляди и деветнадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: НИКОЛАЙ КИРКОВ

При секретар В. Г., и в присъствието на прокурора сложи за разглеждане АНД № 409 по описа за 2019 год. докладвано от Съдия

КИРКОВ

На именното повикване 09,00 часа се явиха:

Жалбоподателят, редовно призован, не се явява.

За въззиваемата страна се явява юриск. К..

Свидетелите се явяват.

Юриск. Костадинов: Уважаеми господин Председател, моля да не се дава ход на делото. Видно от известие за доставка от „Български пощи“, НП е връчено на 14.03.2019 г. Съгласно разпоредбата на чл. 183, ал. 2 от НПК, към който препраща разпоредбата на чл. 84 от ЗАНН, от 15.03.2019 г. е започнал да тече 7-мо дневния срок, който изтича на 21.03.2019 г. – четвъртък, присъствен ден. Това е крайният момент на депозиране на жалбата, а същата е подадена по реда на чл. 184 от НПК, изпратена по „Български пощи АД“ на 22.03.2019 г., когато срока за обжалване е изтекъл, съгласно чл. 59, ал. 2 от ЗАНН. В този смисъл е и съдебната практика – Определение № *** г. на ЯРС. С оглед на гореизложеното, моля да не се дава ход на делото.

Съдът счита, че са налице процесуални пречки за даване ход на делото и същото следва да бъде прекратено по следните съображения:

Съгласно разпоредбата на чл. 59 от ЗАНН, наказателното постановление подлежи на обжалване пред Районен съд в 7-мо дневен срок от връчването му. Видно от известие за доставка, НП е било връчено на упълномощен представил на дружеството жалбоподател на 14.03.2019 г., от която дата започва да тече законноустановения срок за обжалване и изтича на 21.03.2019 г., което е присъствен ден. В случая жалбата е подадена по пощата на 22.03.2019 г., тоест след срока за обжалване, поради което и същата е просрочена. Поради изложеното, съдът О П Р Е Д Е Л И: № 402/13.5.2019 г.

НЕ ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.

ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по АНД № 409/2019 г. по описа на ЯРС.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване в 7-мо дневен срок от днес пред АС-Ямбол.

Протоколът се изготви в с.з., което приключи в 09,10 часа.

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

СЕКРЕТАР: