Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 34 от 13.07.2021, Административен съд - Кюстендил

Съд
Административен съд - Кюстендил
Дело
Касационно частно административно наказателно дело 191/2021
Вид
Определение № 34
Подписан
13.07.2021
В сила
13.07.2021
Състав
АСЯ ТОДОРОВА СТОИМЕНОВА, ИВАН ХРИСТОВ ДЕМИРЕВСКИ, МИЛЕНА ЙОРДАНОВА АЛЕКСОВА СТОИЛОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 34 от 13.07.2021 г., гр. Кюстендил

Административен съд – Кюстендил, в закрито съдебно заседание на тринадесети юли две хиляди двадесет и първа година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ИВАН ДЕМИРЕВСКИ

ЧЛЕНОВЕ: МИЛЕНА

АЛЕКСОВА-СТОИЛОВА

АСЯ СТОИМЕНОВА като разгледа докладваното от съдия

Стоименова частно касационно административнонаказателно дело № 191 по описа за 2021 година, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 229 и сл. от Административнопроцесуалния кодекс (АПК) във вр. с чл. 63, ал. 2, изр. 2 от Закона за административните нарушения и наказания (ЗАНН).

Делото е образувано по частна жалба от Ю.В.Д., с ЕГН ********** и адрес: ***, срещу определението, постановено на 19.04.2021 г. по административнонаказателно дело (АНД) № 477/2021 г. по описа на Районен съд – Кюстендил, с което е оставена без разглеждане подадената от Д. жалба срещу Електронен фиш серия К №4327969, издаден от Областна дирекция на Министерството на вътрешните работи (ОД на МВР) – Кюстендил, и е прекратено производството по делото. Иска се отмяна на определението.

ОД на МВР –

Кюстендил не е представила становище по жалбата.

Частната жалба е процесуално допустима – подадена е от надлежна страна, в срока по чл. 230 от АПК и срещу подлежащ на обжалване съдебен акт. Разгледана по същество, същата е неоснователна по следните съображения:

За да постанови обжалваното определение, районният съд е приел, че въззивната жалба е просрочена. Изложил е доводи, че електронният фиш е редовно връчен на Ю.Д. на 20.03.2021 г., а жалбата е депозирана чрез административнонаказващия орган на 06.04.2021, т.е. след изтичането на предвидения в чл. 189, ал. 8, изр. 2 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП) преклузивен 14-дневен срок за обжалване.

Определението е правилно.

Процесният електронен фиш е редовно връчен на Д. на 20.03.2020 г. Срокът за обжалване на електронния фиш е изтекъл на 05.04.2021 г. (понеделник, присъствен ден). Жалбата срещу същия е подадена на 06.04.2021 г. в деловодството на отдел „Пътна полиция” при СДВР, т.е. след изтичането на срока по чл. 189, ал. 8, изр. 2 от ЗДвП.

Воден от гореизложеното и на основание чл. 221, ал. 2, изр.

1, предл. 1 във вр. с чл. 236 от АПК във вр. с чл. 63, ал. 2, изр. 2 от ЗАНН, съдът О

П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ В СИЛА определението, постановено на 19.04.2021 г. по АНД №477/2021 г. по описа на Районен съд – Кюстендил.

Определението не подлежи на обжалване.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.