Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 20.11.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
45273/2025
Подписан
20.11.2025

Цитирани разпоредби

  • чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 63 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 178065 гр. София, 20.11.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 48 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети ноември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател:ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА като разгледа докладваното от ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА Гражданско дело № 20251110145273 по описа за 2025 година намери следното:

С разпореждане № 156943/10.10.2025 г. съдът е констатирал, че подадената искова молба е нередовна, поради което е дал възможност на ищеца да отстрани констатираните нередовности в едноседмичен срок от съобщението. На ищеца са указани и последиците при неизпълнение на указанията в срок - че исковата молба ще бъде върната и производството по делото ще бъде прекратено на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.

Препис от разпореждането е връчен на ищеца на 23.10.2025 г., на посочения в исковата молба съдебен адрес, чрез адв. Г. Г., като срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 30.10.2025 г. (четвъртък, работен ден), но указанията и до настоящия момент не са изпълнени, нито е подадена молба за продължаване на срока за изпълнението им по реда на чл. 63 ГПК.

При това положение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото - прекратено.

Така мотивиран, Софийски районен съд

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА искова молба с вх. № 289937/02.09.2025 г., подадена от Г. Л. Б., ЕГН ********** срещу А. Е. Н., ЕГН **********, и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

Препис от разпореждането да се връчи на ищеца.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1