Акт от 20.11.2025, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- 45273/2025
- Подписан
- 20.11.2025
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 63 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 178065 гр. София, 20.11.2025 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 48 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети ноември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател:ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА като разгледа докладваното от ИВЕЛИНА М. СИМЕОНОВА Гражданско дело № 20251110145273 по описа за 2025 година намери следното:
С разпореждане № 156943/10.10.2025 г. съдът е констатирал, че подадената искова молба е нередовна, поради което е дал възможност на ищеца да отстрани констатираните нередовности в едноседмичен срок от съобщението. На ищеца са указани и последиците при неизпълнение на указанията в срок - че исковата молба ще бъде върната и производството по делото ще бъде прекратено на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.
Препис от разпореждането е връчен на ищеца на 23.10.2025 г., на посочения в исковата молба съдебен адрес, чрез адв. Г. Г., като срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 30.10.2025 г. (четвъртък, работен ден), но указанията и до настоящия момент не са изпълнени, нито е подадена молба за продължаване на срока за изпълнението им по реда на чл. 63 ГПК.
При това положение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото - прекратено.
Така мотивиран, Софийски районен съд
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА искова молба с вх. № 289937/02.09.2025 г., подадена от Г. Л. Б., ЕГН ********** срещу А. Е. Н., ЕГН **********, и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
Препис от разпореждането да се връчи на ищеца.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1