Определение № 23 от 07.01.2015, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Административно наказателно дело 5160/2014
- Вид
- Определение № 23
- Подписан
- 07.01.2015
- В сила
- 15.01.2015
- Състав
- ЯНА ДИМИТРОВА КОЛЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
П Р
О Т О
К О Л
07.01.2015 година град БУРГАС
Бургаският районен съд наказателна колегия
На седми януари 2015 година
В публично заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЯНА КОЛЕВА
СЪДЕБНИ
ЗАСЕДАТЕЛИ:
Секретар: Илияна Георгиева
Прокурор:
Сложи на разглеждане докладваното от съдията Колева
НАХД № 5160 по описа за 2014 година
На именното повикване в 09.30 часа се явиха:
Жалбоподателят
Д.М.Т., редовно призован, се явява лично.
За административнонаказващия орган – ТД на НАП-гр.Бургас - редовно призовани, се явява юрисконсулт Стефка Петкова – надлежно упълномощена.
Актосъставителят
Т.К.С., редовно призована, се явява лично.
ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ
: Да се даде ход на делото.
ЮРИСКОНСУЛТ
ПЕТКОВА: Моля да не се дава ход на делото, тъй като считам, че жалбата е просрочена. Видно от приложеното по делото известие за доставяне, НП №99432-О-F099126/26.03.2014г. е връчено на жалбоподателя на 04.11.2014г., а жалбата срещу него е постъпила в ТД на НАП-гр.Бургас чрез пощенския оператор, като клеймото на пощенския плик е 13.11.2014г. С оглед на изложеното, моля за определение, с което да прекратите съдебното производство по делото.
ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ:
Не оспорвам, че жалбата ми е извън седмодневния срок, но искам да кажа, че става въпрос за шест НП, които съм жалил с една жалба с образувани шест преписки. Оригиналната жалба не мога да представя, защото са обжалвани шест НП.
СЪДЪТ, след като изслуша становищата на страните, намира следното:
По делото е приложено известие за доставяне на регистрирана пощенска пратка, от което е видно, че жалбоподателят Д.М.Т. лично е получил Наказателно постановление №99432-О-F099126/26.03.2014г. на 04.11.2014г. Съгласно чл. 59, ал. 2 от ЗАНН срокът за обжалване на Наказателното постановление е седмодневен и изтича на 11.11.2014г. Жалбата е изпратена по пощата, като датата на пощенското клеймо е 13.11.2014г. и не са представени от жалбоподателя други доказателства, които да установяват, че жалбата е депозирана в пощенската служба преди датата на пощенското клеймо – 13.11.2014г. С оглед на изложеното, съдът намира, че към дата 13.11.2014г. Наказателното постановление вече е било влязло в сила, поради което жалбата следва да бъде оставена без уважение като просрочена и недопустима за разглеждане по същество и настоящото съдебно производство по НАХД №5160/2014г. на РС-гр.Бургас следва да бъде прекратено.
Мотивиран от горното и на основание чл.63, ал.2 от ЗАНН, Бургаският районен съд, О П Р Е Д Е Л И:№23/07.01.2015г.
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Д.М.Т., ЕГН **********, против Наказателно постановление №99432-О-F099126/26.03.2014г., издадено от Директор на Дирекция „Обслужване” при Териториална дирекция на НАП-гр.Бургас, упълномощена със заповед №ЗЦУ-28/06.01.2010г. на Изпълнителен директор на НАП.
ПРЕКРАТЯВА съдебното производство по НАХД №5160/2014г. по описа на БРС, образувано по жалба на Д.М.Т., ЕГН **********, срещу Наказателно постановление №99432-О-F099126/26.03.2014г., издадено от Директор на Дирекция „Обслужване” при Териториална дирекция на НАП-гр.Бургас, упълномощена със заповед №ЗЦУ-28/06.01.2010г. на Изпълнителен директор на НАП, с което на основание чл 355, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване на Д.М.Т.,***, е наложена глоба в размер на 50 /петдесет/ лева.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано с частна жалба пред Административен съд-гр.Бургас в 7-дневен срок от днес.
Протоколът е написан в съдебно заседание.
Заседанието приключи в 09.40 часа.
СЪДИЯ:
СЪДЕБЕН
СЕКРЕТАР:
Вярно с оригинала: Илияна Георгиева