Акт от 14.05.2019, Административен съд - Перник
- Съд
- Административен съд - Перник
- Дело
- 279/2019
- Подписан
- 14.05.2019
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 182 гр. Перник, 14.05.2019 г.
Административен съд - Перник, в закрито заседание на четиринадесети май две хиляди и деветнадесета година, в състав:
СЪДИЯ: Силвия
Димитрова като разгледа докладваното от съдията АД № 279 по описа на съда за 2019 година, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано по Искова молба с вх. № 1291/18.04.2019 г., подадена от В.М.З. ***, срещу Национална агенция за приходите – ТД на НАП – София – офис П.. Съдът, с оглед констатирани в нея нередовности, със свое Разпореждане от 24.04.2019 г. е оставил производството по делото без движение и е дал на подателят й конкретни указания, които последният е следвало да изпълни в 7-дневен срок от получаване на съобщението. Тъй като от съдържанието на Молба с вх. № 1291/18.04.2019 г. не става ясно дали по своята същност тя представлява искова молба, дали е молба срещу незаконосъобразни действия на административен орган или е жалба срещу административен акт, то съдът е указал на подателя й да конкретизира искането си.
Съобщението с указанията по-горе е връчено на В.М.З. на 02.05.2019 г., което е видно от върнатия по делото отрязък. Седемдневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 09.05.2019 г., но указанията на съда не са изпълнени. Следователно, налице са предпоставките на чл.129, ал.3 от ГПК, в която хипотеза исковата молба заедно с приложенията се връща, а производството по делото се прекратява.
Предвид гореизложеното и на посоченото основание – чл.129, ал.3 от ГПК, Административен съд – Перник
О П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА Искова молба с вх. № 1291/18.04.2019 г., подадена от В.М.З.
***, срещу Национална агенция за приходите – ТД на НАП – София – офис П..
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 279/2019 г. по описа на Административен съд Перник.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба от ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред Върховния административен съд на Република България.
СЪДИЯ: /п/