Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 14.05.2019, Административен съд - Перник

Съд
Административен съд - Перник
Дело
279/2019
Подписан
14.05.2019

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 182 гр. Перник, 14.05.2019 г.

Административен съд - Перник, в закрито заседание на четиринадесети май две хиляди и деветнадесета година, в състав:

СЪДИЯ: Силвия

Димитрова като разгледа докладваното от съдията АД № 279 по описа на съда за 2019 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по Искова молба с вх. № 1291/18.04.2019 г., подадена от В.М.З. ***, срещу Национална агенция за приходите – ТД на НАП – София – офис П.. Съдът, с оглед констатирани в нея нередовности, със свое Разпореждане от 24.04.2019 г. е оставил производството по делото без движение и е дал на подателят й конкретни указания, които последният е следвало да изпълни в 7-дневен срок от получаване на съобщението. Тъй като от съдържанието на Молба с вх. № 1291/18.04.2019 г. не става ясно дали по своята същност тя представлява искова молба, дали е молба срещу незаконосъобразни действия на административен орган или е жалба срещу административен акт, то съдът е указал на подателя й да конкретизира искането си.

Съобщението с указанията по-горе е връчено на В.М.З. на 02.05.2019 г., което е видно от върнатия по делото отрязък. Седемдневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 09.05.2019 г., но указанията на съда не са изпълнени. Следователно, налице са предпоставките на чл.129, ал.3 от ГПК, в която хипотеза исковата молба заедно с приложенията се връща, а производството по делото се прекратява.

Предвид гореизложеното и на посоченото основание – чл.129, ал.3 от ГПК, Административен съд – Перник

О П Р Е Д Е Л И :

ВРЪЩА Искова молба с вх. № 1291/18.04.2019 г., подадена от В.М.З.

***, срещу Национална агенция за приходите – ТД на НАП – София – офис П..

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 279/2019 г. по описа на Административен съд Перник.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба от ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред Върховния административен съд на Република България.

СЪДИЯ: /п/