Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 45488 от 23.05.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 62557/2021
Вид
Разпореждане № 45488
Подписан
23.05.2022
Състав
ДИАНА КИРИЛОВА ХАДЖИЕВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 45488 гр. С., 23.05.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 143 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и трети май през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: ДИАНА К. ХАДЖИЕВА като разгледа докладваното от ДИАНА К. ХАДЖИЕВА Гражданско дело № 20211110162557 по описа за 2021 година и за да се произнесе съобрази следното:

Производството по делото е образувано след като с Решение № 5126/25.8.2020 година, постановено по в.гр.дело № 12689/2019 година по описа на Софийски градски съд, влязло в сила на 31.8.2021 година е обезсилено Решение от 19.12.2018 година, постановено по гр.дело № 70544/2017 година по описа на Софийски районен съд и делото е върнато за ново разглеждане на предявения иск.

Производството по гр.дело № 70544/2017 година по описа на Софийски районен съд е било образувано по искова молба на АНТ. Г. М., ЕГН **********, от град К., ул.(АДРЕС), ЧРЕЗ АДВОКАТ В.Д., със съдебен адрес – град С., ул.(АДРЕС) /променен в хода на процеса/ против (ФИРМА) ЕОД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление – град П., ул.(АДРЕС), представлявано от О.К.Г. и против (ФИРМА) ЕООД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление – град С., ул.(АДРЕС), представлявано от В.И. Ш..

В хода на процеса – ответникът (ФИРМА) ЕОД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление – град П., ул.(АДРЕС), представлявано от О.К.Г. е обявен в несъстоятелност и с Решение № 260366/23.8.2021 година, постановено по т.дело № 411/2016 година по описа на Окръжен съд – П. е постановено заличаването му от Търговския регистър, което и е сторено, видно от служебно извършената справка в Търговския регистър.

С Разпореждане № 17976/27.2.2022 година съдът е оставил исковата молба без движение. По молба на ищцата срокът за отстраняване на нередовностите на исковата молба е бил удължен до 11.4.2022 година.

В указания срок, който е изтекъл на 11.4.2022 година, като и към настоящия момент не са отстранени констатираните и посочени на ищцата нередовностина исковата молба.

При горното съдът следва да върне исковата молба и прекрати производството по делото – така по аргумент от разпоредбата на чл.129, ал.3 от ГПК.

Мотивиран от горното и на основание чл.129, ал.3 от ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА исковата молба на АНТ. Г. М., ЕГН **********, от град К., ул.(АДРЕС), чрез 1 адвокат В.Д., със съдебен адрес – град С., ул.(АДРЕС) /променен в хода на процеса/ против (ФИРМА) ЕООД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление – град С., ул.

(АДРЕС), представлявано от В.И. Ш., поради неотстраняване на нередовности на същата в срок.

Прекратява производството по гр.дело № 62557/2021 година по описа на Софийска районен съд.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд – в едноседмичен срок от получаване на препис от настоящето.

Препис от настоящето да се връчи на страните.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2