Определение № 394 от 23.11.2018, Окръжен съд - Търговище
- Съд
- Окръжен съд - Търговище
- Дело
- Търговско дело 68/2017
- Вид
- Определение № 394
- Подписан
- 23.11.2018
- Състав
- МАРИАНА НИКОЛАЕВА ИВАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 63 ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 621 · Търговски закон
- чл.634в ал.1 · Търговски закон
- чл. 698 ал.1 · Търговски закон
- чл. 700 ал. 1 · Търговски закон
- чл. 701 ал. 2 · Търговски закон
- чл.701 ал.3 · Търговски закон
О П Р Е Д Е
Л Е Н И Е
№ 23.11.2018г. гр.Търговище
ТЪРГОВИЩКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД
ІІІ състав
На двадесет и трети ноември 2018 година В закрито заседание в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
МАРИАНА ИВАНОВА
Като разгледа докладваното от Председателя търговско дело № 68 по описа на съда за 2017 г. за да се произнесе, взе пред вид следното:
Производството е по чл.701 ал.3 от ТЗ.
По делото в срока по чл. 698 ал.1 от ТЗ пред съда по несъстоятелността с молба вх. №
2341/15.06.2018 г. по т.д.№ 68/2017, е постъпил ОЗДРАВИТЕЛЕН ПЛАН, предложен от длъжника кооперация „О...“ гр.Търговище /в открито производство по несъстоятелност/, чрез председателя на кооперацията Й. Б..
След отмяна на определение № 214/25.06.2018 г. по реда на въззивното производство, с определение № 285 от 04.09.2018 г. съдът по несъстоятелността е дал на осн.чл. 701 ал. 2 от ТЗ на вносителя на плана, СЕДЕМДНЕВЕН СРОК, считано от получаване на съобщението от вносителя на плана, да поправи и приведе предложения план в съответствие с изискванията на чл. 700 ал. 1 от ТЗ, с подробни указания.
С определение № от 12.09.2018 г. на осн.чл. 63 ал. 1 от ГПК във вр.с чл.
621 от ТЗ, по молба на вносителя, указания в определение № 285/04.09.2018 г.
СЕДЕМДНЕВЕН СРОК е продължен с ЕДИН
МЕСЕЦ.
По молба на длъжника, с определение от 18.10.2018г. така продължения срок отново е продължен – до 19.11.2018г. включително, като съдът е указал на вносителя, че не е представил доказателства за изпълнение и на останалите указания на съда (извън съгласието на МФ) относно нередовностите на плана, констатирани с определението от 04.09.2018г.
Това съобщение е връчено на длъжника-вносител на оздравителния план, чрез председателя на кооперация Й. Б. на 23.10.2018 г.
В указания продължен срок, изтекъл на 19.11.2018г. и към настоящия момент (след необходимото изчакване, предвид възможността за изпращане по пощата) длъжникът не е отстранил нередовностите по плана.
С оглед изложеното и на осн.чл.701 ал.3 от ТЗ следва да бъде отказано допускане на така предложения план, поради което съдът О П Р Е Д Е Л И :
НЕ ДОПУСКА до РАЗГЛЕЖДАНЕ от СЪБРАНИЕТО НА КРЕДИТОРИТЕ на кооперация „О...“ гр. Търговище–в открито производство по несъстоятелност, предложения от длъжника ОКС-Търговище, представляван от председателя Й. Б., в срока по чл.698 ал.1 от ТЗ ОЗДРАВИТЕЛЕН ПЛАН, вх. № 2341/15.06.2018 г. по т.д.№ 68/2017 г. по описа на ОС-Търговище, поради неотстраняване в указания продължен срок на констатираните по реда на чл.701 ал.2 от ТЗ с определение № 285/04.09.2018г., постановено по делото, нередовности на плана относно несъответствието му с изискванията на чл.700 ал.1 от ТЗ.
Определението може да бъде обжалвано пред Варненски апелативен съд, в 7- дневен срок от съобщаването му на предложителя съгласнно чл.701 ал.3 ТЗ.
Определението да се впише в книгата по чл.634в ал.1 от ТЗ.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: