Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 299 от 24.06.2019, Окръжен съд - Добрич

Съд
Окръжен съд - Добрич
Дело
Търговско дело 110/2019
Вид
Определение № 299
Подписан
24.06.2019
В сила
30.07.2019
Състав
ГЕОРГИ МЕТОДИЕВ ПАВЛОВ

Цитирани разпоредби

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№299 гр. Добрич, 24.06.2019 г.

В

И М Е Т О Н А Н А Р О Д А

ДОБРИЧКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ в закрито заседание на двадесет и четвърти юни две хиляди и деветнадесета година в състав: СЪДИЯ ГЕОРГИ ПАВЛОВ разгледа т. д. № 110 по описа за 2019 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

С определение № 258/30.05.2019 г., на основание чл. 621 ТЗ във вр. с чл. 129, ал.

2 ГПК, Съдът определил на молителя едноседмичен срок за отстраняване нередовностите на молбата за откриване на производство по несъстоятелност. Съобщението е връчено на органния представител на търговеца на 12.06.2019 г., като съобразно разпоредбата на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 19.06.2019 г.

В законоустановения срок търговецът не е отстранил констатираните нередовности, поради което и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК производството по делото следва да се прекрати, като търговецът бъде осъден да заплати дължимата държавна такса.

С оглед изложените съображения, ДОБРИЧКИЯТ

ОКРЪЖЕН СЪД

О П Р Е

Д Е Л И :

ПРЕКРАТЯВА производството по т. д. № 1102019 г. по описа на Окръжен съд – Добрич.

ОСЪЖДА „***“ ЕООД гр.Д. да заплати на ДОБРИЧКИЯ ОКРЪЖЕН СЪД сумата от 250.00 ( двеста и петдесет ) лв., представляваща държавна такса.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО ПОДЛЕЖИ НА ОБЖАЛВАНЕ С ЧАСТНА ЖАЛБА

ПРЕД ВАРНЕНСКИЯ АПЕЛАТИВЕН СЪД В ЕДНОСЕДМИЧЕН СРОК ОТ СЪОБЩАВАНЕТО МУ НА

СТРАНАТА.

СЪДИЯ: