Определение № 2425 от 27.10.2023, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Административно наказателно дело 4439/2023
- Вид
- Определение № 2425
- Подписан
- 27.10.2023
- Състав
- МАРИНА ИВАНОВА МАВРОДИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 58д и сл. · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 2425 гр. Бургас, 27.10.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LIII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми октомври през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: МАРИНА ИВ. МАВРОДИЕВА като разгледа докладваното от МАРИНА ИВ. МАВРОДИЕВА
Административно наказателно дело № 20232120204439 по описа за 2023 година
Производството по делото е по реда на чл. 58д и сл. от ЗАНН, образувано въз основа на жалба, подадена от Г. Г. като ЕТ „Я.“ ЕИК 10226***чрез адв. Т. Р. против наказателно постановление № 725899-F722071/26.09.2023г. на Началник Отдел „Оперативни дейности“ Бургас, Дирекция „Оперативни дейности“ в ГД „Фискален контрол“.
Наказателното постановление е връчено на 02.10.2023г., същото съгласно разпоредбата на чл. 59, ал. 2 ЗАНН подлежи на обжалване от нарушителя в 14-дневен срок от връчването му, което обстоятелство е отбелязано и в наказателното постановление. Предвид посоченото срокът за обжалване е изтекъл на 16.10.2023г. Жалбата е подадена обаче чрез наказващия орган на 17.10.2023г. (съгласно извлечение от ССЕВ е изпратена на 17.10.2023г. в 09:11:42ч и е получена на 17.10.2023г. 09:29:21 часа). Жалбата е депозирана след предвидения в чл.
59, ал. 2 ЗАНН срок, поради което е недопустима и на основание чл. 64, б „б” от ЗАНН наказателното постановление е влязло в сила поради необжалването му в срок.
По тези съображения жалбата се явява просрочена, тя е недопустима и следва да се остави без разглеждане, а производството по делото следва да бъде прекратено.
Мотивиран от горното, Бургаският районен съд
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба, подадена от Г. Г. като ЕТ „Я.“ ЕИК 102***793 чрез адв. Т. Р. против наказателно постановление № 725899- F722071/26.09.2023г. на Началник Отдел „Оперативни дейности“ Бургас, Дирекция „Оперативни дейности“ в ГД „Фискален контрол“.
1
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 4439/2023г. по описа на Районен съдБургас.
ПРЕПИС от настоящото определение да се изпрати на страните на посочените по делото адреси.
Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред Административен съд-Бургас.
Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________
2