Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2425 от 27.10.2023, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Административно наказателно дело 4439/2023
Вид
Определение № 2425
Подписан
27.10.2023
Състав
МАРИНА ИВАНОВА МАВРОДИЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 58д и сл. · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2425 гр. Бургас, 27.10.2023 г.

РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LIII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми октомври през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: МАРИНА ИВ. МАВРОДИЕВА като разгледа докладваното от МАРИНА ИВ. МАВРОДИЕВА

Административно наказателно дело № 20232120204439 по описа за 2023 година

Производството по делото е по реда на чл. 58д и сл. от ЗАНН, образувано въз основа на жалба, подадена от Г. Г. като ЕТ „Я.“ ЕИК 10226***чрез адв. Т. Р. против наказателно постановление № 725899-F722071/26.09.2023г. на Началник Отдел „Оперативни дейности“ Бургас, Дирекция „Оперативни дейности“ в ГД „Фискален контрол“.

Наказателното постановление е връчено на 02.10.2023г., същото съгласно разпоредбата на чл. 59, ал. 2 ЗАНН подлежи на обжалване от нарушителя в 14-дневен срок от връчването му, което обстоятелство е отбелязано и в наказателното постановление. Предвид посоченото срокът за обжалване е изтекъл на 16.10.2023г. Жалбата е подадена обаче чрез наказващия орган на 17.10.2023г. (съгласно извлечение от ССЕВ е изпратена на 17.10.2023г. в 09:11:42ч и е получена на 17.10.2023г. 09:29:21 часа). Жалбата е депозирана след предвидения в чл.

59, ал. 2 ЗАНН срок, поради което е недопустима и на основание чл. 64, б „б” от ЗАНН наказателното постановление е влязло в сила поради необжалването му в срок.

По тези съображения жалбата се явява просрочена, тя е недопустима и следва да се остави без разглеждане, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Мотивиран от горното, Бургаският районен съд

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба, подадена от Г. Г. като ЕТ „Я.“ ЕИК 102***793 чрез адв. Т. Р. против наказателно постановление № 725899- F722071/26.09.2023г. на Началник Отдел „Оперативни дейности“ Бургас, Дирекция „Оперативни дейности“ в ГД „Фискален контрол“.

1

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 4439/2023г. по описа на Районен съдБургас.

ПРЕПИС от настоящото определение да се изпрати на страните на посочените по делото адреси.

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от получаване на съобщението пред Административен съд-Бургас.

Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________

2