Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2721 от 16.10.2026, Окръжен съд - Пловдив

Съд
Окръжен съд - Пловдив
Дело
Гражданско дело 1830/2026
Вид
Определение № 2721
Подписан
16.10.2026
Състав
Атанаска Букорещлиева

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 2721 гр. Пловдив, 16.10.2026 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ПЛОВДИВ, I СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети октомври през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Атанаска Букорещлиева като разгледа докладваното от Атанаска Букорещлиева Гражданско дело № 20265300101830 по описа за 2026 година

Производството по делото е образувано по искова молба на М. Д. З., с ЕГН ********** и адрес: гр. *********************************** против „Ти Би Ай Банк“, ЕИК 131134023, със седалище и адрес на управление: гр. София, ул.“Димитър Хаджикоцев“ №52-54.

С разпореждане №3353/03.08.2026г. исковата молба е оставена без движение до отстраняване от ищцата на констатираните от съда нейни нередовности, чрез- посочване на електронен адрес за връчване при условията на чл.38 и 38а ГПК, като заяви дали желае връчване на посочения ел. адрес, както и да посочи свой телефонен номер съгласно изискването на чл.127, ал.1, т.2 ГПК; представяне на доказателство за учредена представителна власт за делото в полза на депозиралия исковата молба адв. М.; внасяне на дължимата държавна такса в размер на 546,32 евро или представяне на доказателства за имуществено състояние, както и коректно попълнен оригинал на декларация за имотно състояние.

В рамките на определения срок е постъпила молба от адвокат М., с която е представена декларация за семейно и имуществено състояние на ищцата.

С разпореждане №3738/28.08.2026г. е констатирано, че от ищцата не са изпълнени точно указанията, дадени с разпореждане №3353/03.08.2026г., поради което на страната е предоставен нов едноседмичен срок за отстраняване нередовностите на исковата молба. С разпореждането от 28.08.2026г. ищцата е предупредена, че при неотстраняване нередовностите на исковата молба в определения срок същата ще бъде върната.

Установява се от данните по делото, че съобщението, ведно с постановеното от съда на 28.08.2026г. разпореждане, е редовно връчено на ищцата на дата 28.09.2026г.

Доколкото в рамките на определения едноседмичен срок /изтекъл на 05.10.2026г./, а и до настоящия момент, ищцата не е отстранила указаните нередовности на исковата молба, то, на основание чл.129, ал.3 от ГПК, същата подлежи на връщане.

1

Предвид изложеното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА исковата молба, подадена от М. Д. З., с ЕГН ********** и адрес: гр.

*********************************** поради неотстраняване в указания срок на констатираните от съда с разпореждания

№3353/03.08.2026г. и №3738/28.08.2026г. нередовности на същата, и ПРЕКРАТЯВА производството по гр. дело №1830/2026г. на ПОС.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Пловдивския апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му на ищцата.

Съдия при Окръжен съд – Пловдив: _______________________

2