Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Решение № 2132 от 26.10.2018, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 5018/2013
Вид
Решение № 2132
Подписан
26.10.2018
В сила
06.11.2018
Състав
МАРИЯ ГЕОРГИЕВА БОЙЧЕВА

Цитирани разпоредби

Р Е Ш

Е Н И Е

Гр.

София, 26.10.2018 г.

В ИМЕТО

НА НАРОДА

СОФИЙСКИ

ГРАДСКИ СЪД, Търговско отделение, VІ-8 състав, в закрито заседание на двадесет и шести октомври две хиляди и осемнадесета година в следния състав СЪДИЯ : МАРИЯ БОЙЧЕВА като разгледа докладваното от съдията търговско дело № 5018 по описа за 2013 година на Софийски градски съд, за да се произнесе, съобрази следното:

Производството е по реда на чл. 632, ал. 4 от ТЗ.

С Решение № 1825/02.10.2017 г., постановено по търговско дело № 5018/2013 г. по описа на Софийски градски съд, Търговско отделение, VІ-8 състав, на основание чл.632, ал. 1 от ТЗ е обявена неплатежоспособността на “С.3.” ЕООД, регистрирано по фирмено дело № 9081/2002 г. по описа на Софийски градски съд, ФО, определена е началната й дата, открито е производство по несъстоятелност на дружеството, прекратена е дейността на предприятието на длъжника, обявено е дружеството в несъстоятелност, задължен е длъжника във фирмата си да прави добавка “в несъстоятелност”, допуснато е обезпечение чрез налагане на обща възбрана и запор върху имуществото на длъжника, указано е да се извърши пререгистрация на дружеството в Търговския регистър и производството по делото е спряно. В решението са дадени указания на кредиторите и длъжника, че същото може да бъде възобновено в едногодишен срок от вписване на решението в търговския регистър, ако бъде удостоверено наличие на достатъчно имущество или при представяне на доказателства за внасяне по сметка на Софийски градски съд на сумата от 3 000 лева, необходима за покриване на началните разноски в производството по несъстоятелност. Указано е също, че ако в срока по чл.

632, ал. 2 от ТЗ не бъде поискано възобновяване на спряното производство по несъстоятелност, производството ще бъде прекратено и ще бъде постановено заличаване на длъжника от търговския регистър.

Решението на СГС е вписано в Търговския регистър на 17.10.2017 г. и законоустановеният едногодишен срок за привнасяне на началните разноски в производството по несъстоятелност е изтекъл на 17.10.2018 г.

До изтичането на законоустановения преклузивен срок не е депозирано искане за възобновяване на производството по несъстоятелност, не са представени доказателства за наличие на достатъчно имущество на дружеството в несъстоятелност или за внасяне на указаната сума, необходима за предплащане на началните разноски в производството.

С оглед на горното съдът намира, че са налице предпоставките на чл. 632, ал. 4 от ТЗ, поради което следва да бъде постановено прекратяване на производството по несъстоятелност и заличаване на дружеството от Търговския регистър.

Водим от изложеното и на основание чл. 632, ал. 4 от ТЗ, СЪДЪТ

Р Е Ш

И :

ПРЕКРАТЯВА производството по несъстоятелност по търговско дело № 5018 по описа за 2013 г. на Софийски градски съд, Търговско отделение, VІ-8 състав.

ПОСТАНОВЯВА заличаване на “С.3.” ЕООД (в несъстоятелност), ЕИК ********, със седалище и адрес на управление:***, от Търговския регистър при Агенцията по вписванията.

РЕШЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Софийския апелативен съд в седмодневен срок от вписването му в търговския регистър.

ПРЕПИС от решението да се изпрати за вписване на Търговския регистър при Агенцията по вписванията, на основание чл. 622 от ТЗ вр. с чл. 14 от ЗТРРЮЛНЦ.

РЕШЕНИЕТО да се впише в книгата по чл. 634в от ТЗ, която се води при СГС, ТО.

СЪДИЯ :