Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1105 от 15.03.2019, Районен съд - Плевен

Съд
Районен съд - Плевен
Дело
Гражданско дело 896/2019
Вид
Определение № 1105
Подписан
15.03.2019
В сила
05.04.2022
Състав
БИЛЯНА ВЕЛИКОВА ВИДОЛОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ гр.П., 15.03.2019 г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

П.ски районен съд, в закрито съдебно заседание на 15.03.2019г., в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

БИЛЯНА ВИДОЛОВА, като разгледа докладваното от съдията гр.д. № 896, по описа на съда за 2019г., за да се произнесе взема предвид:

На

11.02.2019г. е подадена искова молба от Б.Ф. ООД гр. С., против Е.5 ЕООД гр. П., с правно основание чл. 79 ал. 1 от ЗЗД за заплащане на сумата от 553.21лв. Исковата молба е била нередовна, поради което с разпореждане от 11.02.2019г., съдът я е оставил без движение, като е указал на ищеца да отстрани следните нередовности в едноседмичен срок:

1.Да посочи в и.м. начин на плащане или банкова сметка, ***волно изпълнение.

2.Да внесе ДТ в размер на 50.00лв. по сметка на П.ски районен съд и да представи вносната бележка по делото.

Указал е, че поправката на исковата молба следва да бъде в два екземпляра.

Разпореждането за оставяне без движение да исковата молба е получено от представителя на ищеца на 26.02.1019г. В дадения едноседмичен срок за поправка, такава не е постъпила в съда, срокът за това изявление е изтекъл на 05.03.2019г., но и до днешна дата – 15.03.2019г. поправка на исковата молба или доказателство за внесена ДТ не е представено. При така развилото се до този момент производство, съдът намира, че поради неизпълнението от страна на ищеца на дадените указания и неотстраняване на нередовностите в срок, производството по делото следва да се прекрати и да се върне исковата молба, съобразно нормата на чл. 129 ал. 3 от ГПК.

Воден от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

На осн. чл. 129 ал. 3 от ГПК,

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 896 по описа на ПлРС за 2019г., по предявени искове от Б.Ф. ООД ЕИК *********, срещу Е.- 5 ЕООД с ЕИК *********, с правно основание чл. 79 ал. 1 от ЗЗД, поради неотстраняване в срок на указани от съда нередовности в исковата молба, и ВРЪЩА исковата молба на ищеца.

Определението подлежи на обжалване пред ПлОС с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: