Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 459 от 21.01.2022, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Административно дело 1513/2021
Вид
Разпореждане № 459
Подписан
21.01.2022
Състав
ДАРИНА СТОЙКОВА МАТЕЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.213,т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.236 · Административнопроцесуален кодекс

Р

А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№

459 гр.

Пловдив, 21.01.2022 г.

Административен съд – Пловдив, I състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и първи януари, две хиляди двадесет и втора година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: Дарина

Матеева като разгледа АД № 1513 по описа за 2021 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по касационна жалба с вх. 21926/03.12.2021г. на „Мегахолд“ООД ,със седалище и адрес на управление:гр.Пловдив,ул.“Иван Перпелиев“№5,представлявано от Пламен Динков Колев,чрез адвокат Р.А. ***,офис 4-4Б против Решение № 2122/11.11.2021г.,постановено по адм д.№ 1513/2021г. по описа на Административен съд-Пловдив.

С Разпореждане от 09.12.2021г. Административен съд-Пловдив е дал указания на касационния жалбоподател за изправяне на нередовностите по жалбата,а именно внасяне на държавна такса в размер на 370 лева по сметка на ВАС.Изрично е посочено, че при неизпълнение в срок, касационната жалба ще бъде върната на основание чл.

213а от АПК.

Съобщението е връчено редовно на адвокат

Р.А. на 10.01.2022г., което се установи от разписката към върнатото съобщение.

В указания от съда срок не е внесена ДТ,като срокът е изтекъл на 17.01.2022г.

При това положение касационната жалба следва да се върне на касационния жалбоподател, тъй като нередовностите не са отстранени в указания от съда преклузивен срок.

Воден от гореописаните мотиви и на основание чл. 213а, ал.1 от АПК във връзка с чл.213,т.3 от АПК,във връзка с чл.236 от АПК ,съдът Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА касационна жалба с вх. 21926/03.12.2021г. на „Мегахолд“ ООД ,със седалище и адрес на управление:гр.Пловдив,ул.“Иван Перпелиев“№5,представлявано от Пламен Динков Колев,чрез адвокат Р.А. ***,офис 4-4Б против Решение № 2122/11.11.2021г.,постановено по адм д.№ 1513/2021г. по описа на Административен съд-Пловдив.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд, в 7-дневен срок от получаване на съобщението.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: