Определение № 85 от 30.01.2023, Районен съд - Сандански
- Съд
- Районен съд - Сандански
- Дело
- Гражданско дело 1009/2022
- Вид
- Определение № 85
- Подписан
- 30.01.2023
- В сила
- 21.03.2023
- Състав
- Росица Георгиева Калугерова
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.2, изр.последно · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 85 гр. Сандански, 30.01.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – САНДАНСКИ, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесети януари през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Росица Г. Калугерова като разгледа докладваното от Росица Г. Калугерова Гражданско дело № 20221250101009 по описа за 2022 година взе предвид следното:
С разпореждане от 21.09.2022г. исковата молба по настоящото дело е оставена без движение поради констатирани нередовности, като съдът е дал подробни и ясни указания за отстраняването им и е определил едноседмичен срок в тази насока.
В хода на делото ищцата е починала, поради което съдът е конституирал на нейно място законния й наследник. На последния е изпратено съобщение с указания да отстрани нередовностите на подадената искова молба. Съобщението с дадените указания е върнато в цялост от настоящия адрес на ищеца, че е търсено многократно, но не е намерено, както и че няма и други лица от домакинството, на което да бъде връчено съобщението, а на оставяните бележки на входната врата от призовкаря- да се яви в съда да си получи книжата, не се отзовава. Съдът, на основание чл.129, ал.2, изр.последно от ГПК, е разпоредил съобщението до ищеца да се направи чрез поставяне на обявление на определеното за това място в съда в продължение на една седмица. Съобщението с дадените указания е поставено на 13.01.2023г. на таблото на съда в продължение на една седмица, която изтича на 20.01.2023г. По делото няма постъпила поправена искова молба.
Съдът, като взе предвид, че ищецът не е отстранил визираните нередовности на исковата молба в определения срок, който изтича на 27.01.2023г., съобразявайки, че срокът за отстраняване на нередовностите е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на ищеца да отстрани недостатъците на исковата молба, намира, че производството по делото следва да бъде прекратено, а исковата молба върната на ищеца Водим от горното и на основание чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА подадената на 16.09.2022г. искова молба (жалба) от Д. С. И. от гр.Кресна и 1
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д.N 1009 по описа за 2022 година на Санданския районен съд.
Определението подлежи на обжалване пред Благоевградския окръжен съд с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
Съдия при Районен съд – Сандански: _______________________ 2