Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 891 от 27.11.2025, Районен съд - Сандански

Съд
Районен съд - Сандански
Дело
Частно гражданско дело 1143/2025
Вид
Определение № 891
Подписан
27.11.2025
В сила
13.12.2025
Състав
Росица Георгиева Калугерова

Цитирани разпоредби

  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.540 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.51 · Закон за наследството

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 891 гр. Сандански, 27.11.2025 г.

РАЙОНЕН СЪД – САНДАНСКИ, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми ноември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: Росица Г. Калугерова като разгледа докладваното от Росица Г. Калугерова Частно гражданско дело № 20251250101143 по описа за 2025 година взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по молба на „Банка ДСК“-АД, с правно основание чл.51 от ЗН.

С разпореждане от 04.11.2025г. молбата по настоящото дело е оставена без движение поради констатирани нередовности, като съдът е дал подробни и ясни указания за отстраняването им и е определил едноседмичен срок в тази насока. Съобщението е редовно връчено на молителя на 13.11.2025г. В определения от съда срок, който изтича на 20.11.2025г., а и до настоящия момент, не е депозирана поправена молба.

Съдът, като взе предвид, че молителят не е отстранил визираните нередовности на молбата си в определения срок, съобразявайки, че срокът за отстраняване на нередовностите е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на молителя да отстрани недостатъците на молбата си, намира, че производството по делото следва да бъде прекратено, а молба върната на молителя.

Водим от горното и на основание чл.540 от ГПК във вр. с чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА подадената молба от „Банка ДСК“-АД и ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д.N 1143 по описа за 2025 година на Санданския районен съд.

Определението подлежи на обжалване пред Благоевградския окръжен съд с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на молителя. Да се изпрати препис от определението на молителя.

Съдия при Районен съд – Сандански: _______________________ 1

----- следващ документ -----

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 891 гр. Сандански, 27.11.2025 г.

РАЙОНЕН СЪД – САНДАНСКИ, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми ноември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: Росица Г. Калугерова като разгледа докладваното от Росица Г. Калугерова Частно гражданско дело № 20251250101143 по описа за 2025 година взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по молба на „Банка ДСК“-АД, с правно основание чл.51 от ЗН.

С разпореждане от 04.11.2025г. молбата по настоящото дело е оставена без движение поради констатирани нередовности, като съдът е дал подробни и ясни указания за отстраняването им и е определил едноседмичен срок в тази насока. Съобщението е редовно връчено на молителя на 13.11.2025г. В определения от съда срок, който изтича на 20.11.2025г., а и до настоящия момент, не е депозирана поправена молба.

Съдът, като взе предвид, че молителят не е отстранил визираните нередовности на молбата си в определения срок, съобразявайки, че срокът за отстраняване на нередовностите е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на молителя да отстрани недостатъците на молбата си, намира, че производството по делото следва да бъде прекратено, а молба върната на молителя.

Водим от горното и на основание чл.540 от ГПК във вр. с чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА подадената молба от „Банка ДСК“-АД и ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д.N 1143 по описа за 2025 година на Санданския районен съд.

Определението подлежи на обжалване пред Благоевградския окръжен съд с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на молителя. Да се изпрати препис от определението на молителя.

Съдия при Районен съд – Сандански: _______________________ 1