Определение № 891 от 27.11.2025, Районен съд - Сандански
- Съд
- Районен съд - Сандански
- Дело
- Частно гражданско дело 1143/2025
- Вид
- Определение № 891
- Подписан
- 27.11.2025
- В сила
- 13.12.2025
- Състав
- Росица Георгиева Калугерова
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.540 · Граждански процесуален кодекс
- чл.51 · Закон за наследството
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 891 гр. Сандански, 27.11.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – САНДАНСКИ, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми ноември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Росица Г. Калугерова като разгледа докладваното от Росица Г. Калугерова Частно гражданско дело № 20251250101143 по описа за 2025 година взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по молба на „Банка ДСК“-АД, с правно основание чл.51 от ЗН.
С разпореждане от 04.11.2025г. молбата по настоящото дело е оставена без движение поради констатирани нередовности, като съдът е дал подробни и ясни указания за отстраняването им и е определил едноседмичен срок в тази насока. Съобщението е редовно връчено на молителя на 13.11.2025г. В определения от съда срок, който изтича на 20.11.2025г., а и до настоящия момент, не е депозирана поправена молба.
Съдът, като взе предвид, че молителят не е отстранил визираните нередовности на молбата си в определения срок, съобразявайки, че срокът за отстраняване на нередовностите е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на молителя да отстрани недостатъците на молбата си, намира, че производството по делото следва да бъде прекратено, а молба върната на молителя.
Водим от горното и на основание чл.540 от ГПК във вр. с чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА подадената молба от „Банка ДСК“-АД и ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д.N 1143 по описа за 2025 година на Санданския районен съд.
Определението подлежи на обжалване пред Благоевградския окръжен съд с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на молителя. Да се изпрати препис от определението на молителя.
Съдия при Районен съд – Сандански: _______________________ 1
----- следващ документ -----
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 891 гр. Сандански, 27.11.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – САНДАНСКИ, I ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми ноември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Росица Г. Калугерова като разгледа докладваното от Росица Г. Калугерова Частно гражданско дело № 20251250101143 по описа за 2025 година взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по молба на „Банка ДСК“-АД, с правно основание чл.51 от ЗН.
С разпореждане от 04.11.2025г. молбата по настоящото дело е оставена без движение поради констатирани нередовности, като съдът е дал подробни и ясни указания за отстраняването им и е определил едноседмичен срок в тази насока. Съобщението е редовно връчено на молителя на 13.11.2025г. В определения от съда срок, който изтича на 20.11.2025г., а и до настоящия момент, не е депозирана поправена молба.
Съдът, като взе предвид, че молителят не е отстранил визираните нередовности на молбата си в определения срок, съобразявайки, че срокът за отстраняване на нередовностите е преклузивен и с изтичането му се преклудират правата на молителя да отстрани недостатъците на молбата си, намира, че производството по делото следва да бъде прекратено, а молба върната на молителя.
Водим от горното и на основание чл.540 от ГПК във вр. с чл.129, ал.3 от ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА подадената молба от „Банка ДСК“-АД и ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д.N 1143 по описа за 2025 година на Санданския районен съд.
Определението подлежи на обжалване пред Благоевградския окръжен съд с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на молителя. Да се изпрати препис от определението на молителя.
Съдия при Районен съд – Сандански: _______________________ 1